DP’Lİ ENGİNYURT'TAN İKTİDARA İMALI ELEŞTİRİ: ÜLKE YÜZDE 15 DEĞER KAYBETTİ. ÜLKEYİ YÖNETEN CHP ZİHNİYETİ DOLARI YÜKSELTTİ, FAİZİ YÜKSELTTİ

DP’Lİ ENGİNYURT'TAN İKTİDARA İMALI ELEŞTİRİ: ÜLKE YÜZDE 15 DEĞER KAYBETTİ. ÜLKEYİ YÖNETEN CHP ZİHNİYETİ DOLARI YÜKSELTTİ, FAİZİ YÜKSELTTİ

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türk lirasının (TL) değer kaybetmesi ve Cumhurbaşkanı imzasıyla İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep...

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türk lirasının (TL) değer kaybetmesi ve Cumhurbaşkanı imzasıyla İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için kullandığı“Bay Kemal” ifadesine imalı gönderme yapan Enginyurt, “Bay Kemal yeter artık, çekil git. Bu iktidarı terk et, yönetemiyorsun” dedi.

Enginyurt, TL’nin değer kaybetmesi, İstanbul Sözleşmesi’nin feshi, Merkez Bankası Başkanı’nın gece yarısı değiştirilmesine, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla tepki gösterdi. Enginyurt, Erdoğan’ın “Bay Kemal” söylemiyle iktidara yüklendi. Enginyurt, iktidarı imalı eleştirdiği açıklamasında “Bu milletin senden çektiği nedir Bay Kemal! Bu ülkeyi 19 yıl sonra Reis’e teslim ettik, hamdolsun her şey daha güzel olacak. Yaparsa AK Parti yapar” dedi.

“BU MİLLETİN SENDEN ÇEKTİĞİ NEDİR BAY KEMAL! HAMDOLSUN ÜLKEYİ REİS’E TESLİM ETTİK”

Enginyurt’un açıklamalarışöyle:

“Bugün yüzde 15 daha fakirleştik. Ülke yüzde 15 değer kaybetti. Ülkeyi yöneten CHP zihniyeti doları yükseltti, faizi yükseltti. Ne geldiyse başımıza Bay Kemal’in yüzünden geldi. Allah’tan Sayın Cumhurbaşkanı’mız müdahale etti veya etmesini bekliyoruz. Her şey düzelecek. Bay Kemal yeter artık, çekil git. Bu iktidarı terk et. Yönetemiyorsun. Merkez Bankası Başkanı gece yarısı değiştirilir mi Bay Kemal! İstanbul Sözleşmesi’ni nasıl iptal ediyorsun Bay Kemal! Bu milletin senden çektiği nedir Bay Kemal! Bu ülkeyi 19 yıl sonra Reis’e teslim ettik, hamdolsun her şey daha güzel olacak. Yaparsa AK Parti Yapar.”

“GÜNE YÜZDE 15 FAKİR UYANDIK”

Enginyurt, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise “Bugün %15 fakir uyandık güne. Dış güçler ve Millet İttifakı kumpas ve komplo kurdu (!) bize. CHP, özellikle Bay Kemal, gece yarısı Merkez Bankası Başkanı’nı görevden alarak ve gece boyu dolar komplosu kurarak tuzak hazırladı. Bay Kemal! Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız” dedi.

“ÜLKE YANLIŞ YÖNETİLİYOR. SES ETMEYELİM Mİ? SUSARSAK GÖK GİRSİN, KIZIL ÇIKSIN”

Enginyurt bir başka paylaşımında ise şunları söyledi:

“Dolar yükseliyor, biz endişe duyuyoruz. Troller saldırdıkça saldırıyor. Arkadaş! Bir çift söz de yönetenlere söyleseniz ya. Yani susalım mı? Alkış mı tutalım size? Ülke yanlış yönetiliyor. Ses etmeyelim mi? Eleştiri yaparken sizden izin mi alalım? Susarsak gök girsin, kızıl çıksın.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.