DOĞRU PARTİ'DEN 19 MAYIS ŞARKISI

DOĞRU PARTİ'DEN 19 MAYIS ŞARKISI

Doğru Parti, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramıöncesinde “Doğru Parti'nin, Asil Türk Gençliğine armağanıdır" açıklamasıyla bir şarkı yayınladı. Yapılan paylaşımda,...

Doğru Parti, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramıöncesinde “Doğru Parti'nin, Asil Türk Gençliğine armağanıdır" açıklamasıyla bir şarkı yayınladı. Yapılan paylaşımda, “19 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 19:19’da tüm balkonlarda, sokaklarda tek yürek, İstiklal Marşımız öncesinde ‘ne dersin’ demeye ne dersin” denildi.

Genel Başkanlığını Rifat Serdaroğlu'nun yaptığı Doğru Parti'nin sosyal medya hesabından, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın öncesinde bir şarkı paylaşıldı. Şarkı, bir klip ve “Bu şarkı, Doğru Parti'nin, Asil Türk Gençliğine armağanıdır” ifadesi ile birlikte paylaşıldı.

Paylaşımda, “19 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 19:19’da tüm balkonlarda, sokaklarda tek yürek, İstiklal Marşımız öncesinde ‘ne dersin’ demeye ne dersin” denildi.

Paylaşın klibin sonunda ise şu ifadeler kullanıldı:

"Kurtuluş Savaşıöncesi haberleşme yok denecek kadar az. Anadolu'da köyler, savaşa katılmaya karar verdiğinde, "Ben Mustafa Kemal Paşa'nın yanındayım!" demek için geceleri çoban ateşi yakarlardı. Anadolu'yu o dönem bir uçtan seyredebilseydiniz, on binlerce çoban ateşinin yandığını görürdünüz. Atatürk, en zor anlarında bile direncini bırakmaz ve şöyle der; "Korkmayın, Toros Dağları'nın tepesinde, bir Yörük Çadırında Çoban ateşi yanıyorsa, Türk milletini kimse yenemez...”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.