DENİZLİ EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ: “ÜLKEMİZİN KAYBEDECEK TEK BİR SAATİ BİLE KALMAMIŞTIR”

DENİZLİ EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ: “ÜLKEMİZİN KAYBEDECEK TEK BİR SAATİ BİLE KALMAMIŞTIR”

Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri’nin, döviz kurundaki artışa karşı yaptıkları açıklamada; “Ülkemizin, saray rejimi altında kaybedecek tek bir saati bile...

AYHAN ÇİMENDAĞ

Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri’nin, döviz kurundaki artışa karşı yaptıkları açıklamada; “Ülkemizin, saray rejimi altında kaybedecek tek bir saati bile kalmamıştır. Hükümet derhal istifa etmeli ve bu rezalete son vermelidir" denildi.

Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri, Denizli’deki Merkez Bankası şubesi önünde, döviz kurlarındaki artışa karşı eylem yaptı. Ortak açıklamayı okuyan Havva Meşe, şunları söyledi:

“Dolar 13 lirayı, euro 14 lirayı aştı. Türk lirası tarihi bir değer kaybı yaşıyor. Sarayın yarattığı ekonomik kaos sonucunda marketler gıda satışına sınırlama getiriyor, gübre ve zirai ilaç satışı yapılamıyor, bankaların internet şubelerine ulaşılamıyor. Maaşlarımız günden güne erirken, undan mazota her şey bir bir zamlanıyor. Tahıl ambarı denilen ülkemiz, buğdayı bile dolarla ithal eder hale geldiği için ekmeğin fiyatı 4 liraya dayanmış durumda. Hepimiz bu kaosun içinde yaşıyoruz, görüyoruz. Tüm bu yaşananlar, Saray Rejiminin ülkeyi a’dan z’ye batırdığının resmidir. Kendileri Saraylarda yaşar, lüks makam arabalarıyla gezerken halkı soğan ekmek yemeğe davet edenler bu ülkenin asalakları, ihanetin mimarlarıdır.

“BİLE İSTEYE ÜLKEYİ UÇURUMA SÜRÜKLEDİLER”

'Ekonominin kitabını yazdık" diyen Erdoğan, bu çöküşün baş sorumlusudur. İş bilmezlik ya da hata sonucu değil, göz göre göre, bile isteye ülkeyi uçuruma sürüklemiştir. Her geçen gün yoksullaşan halk, geçinemeyenler, barınamayanlar, atanmayanlar, maaşı gün be gün eriyen işçiler, bir çıkış umudu bulamayan, yurt dışına gitmek dışında seçeneği kalmayan gençler Erdoğan’ın umurunda değildir. O, yandaş patronlarını, dolarla ödeme garantisi verildiği için şimdi servetlerine servet katan ihale baronlarını, TÜGVA gençliğini nasıl besleyeceğini düşünmektedir.

“KADINLARA ŞİDDETİ, YOKSULLUĞU ADALETSİZLİĞİ REVA GÖREN BU DÜZENE MAHKÛM DEĞİLİZ”

Türkiye’de kadınlar olarak yıllardır yaşamlarımızın her alanında psikolojik, cinsel, ekonomik şiddete karşı mücadele etmek zorundayız. Bu şiddet biçimleri evde, işte, okulda, sokakta kısacası her yerde karşımıza çıkıyor. Yaşam hakkımız elimizden alınıyor. Her gün kadın cinayeti haberleriyle uyanıyoruz. Ancak tüm bunlara rağmen haklarımızda, yaşamlarımızda, emeğimizde inat etmekten vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Bu böyle gitmez. Ülkemizin, Saray rejimi altında kaybedecek tek bir saati bile kalmamıştır. Hükümet derhal istifa etmeli ve bu rezalete son vermelidir. Bu hükümetin, 80 milyonu felakete sürüklemesine izin vermeyeceğiz. Emekçi halkımızı, sarayın ihanetine karşı birlikte mücadeleye, sendikaları ve demokratik kitle örgütlerini genel grevi örgütlemeye çağırıyoruz."

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.