DAVUTOĞLU'NDAN KADEMELİ NORMALLEŞME TEPKİSİ: HELALLEŞME İSTİYORSANIZ MİLLETE HİBE VERİN

DAVUTOĞLU'NDAN KADEMELİ NORMALLEŞME TEPKİSİ: HELALLEŞME İSTİYORSANIZ MİLLETE HİBE VERİN

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kademeli normalleşme açıklamasına tepki gösterdi. Davutoğlu, "Neden gecikildiğinin cevabı hiç kimsede yok! Kara düzen sistem Cumhurbaşkanının...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kademeli normalleşme açıklamasına tepki gösterdi. Davutoğlu, "Neden gecikildiğinin cevabı hiç kimsede yok! Kara düzen sistem Cumhurbaşkanının ruh haline göre işlediği için olsa gerek, bayram tatilinden vakit bulup ekibini toplayamıyor. İşte buradan Cumhurbaşkanına esnafın feryadının takipçisi olarak en güçlü şekilde sesleniyorum: ‘Tek taraflı helalleşme talepleri gibi acziyet ifade eden sembolik sözleri bir kenara bırakın! Madem helalleşme istiyorsunuz, millete adam gibi hibe verin" dedi.

Davutoğlu, parti genel merkezinde haftalık basın açıklamasında konuşarak gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Davutoğlu, konuşmasının başında İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırılara tepki gösterdi. Davutoğlu, şunları söyledi:

KİŞİ KENDİNDEN BİLİRMİŞ:İçişleri Bakanlığı makamında oturan birinin, kendi ifadesiyle bir suç örgütü liderinin iddialarına yönelik sözde savunmalarına, cevap adı altındaki hedef saptırmalarına, sapla samanı birbirine katıp gerçekleştirdiği iftiralarına hep birlikte şahit olduk. Şimdi soruyoruz kendilerine; iddialar karşısında günlerce susup mübarek Ramazan Bayramı konuşmak zorunda kalmak hangi endişenin ürünüdür? Kişi kendinden bilirmiş! Mitinglerde şov yapmasına izin vermek, iktidarı eleştirenlere karşı tehditler savururken sus pus olmak ve destek vermek, hakkında soruşturma yapıldığı günlerde dahi kendisine koruma polisi tashih etmek, bu koruma polislerinin kendisiyle birlikte yurtdışına gitmesine göz yummak, ayran içip ayrı düşünce de hedef saptırıp muhalefeti suçlamak, tam da bu kara düzen sistemin memuruna yakışır bir tavır olmuştur!

FOSEPTİĞİN LOGAR KAPAĞI KALDIRILMALIDIR: Buradan açıkça çağrıda bulunuyor ve ilan ediyorum ki; bu durumu ancak bir "Temiz Eller Operasyonu'; sözde değil gerçek bir "Temiz Siyaset" çıkışı temizler. Bugün her zamankinden daha çok gerçek bir "Temiz Siyaset Devrimi’ne ihtiyacımız var. Öncelikle başta İçişleri Bakanı olmak üzere, sorumluların istifa etmesi gerekir! Ülkenin kanalizasyon borularını tıkamış olan bu foseptiğin logar kapağı kaldırılmalıdır. Eğer bu hükümet bunu beceremeyecekse, toptan istifa etmeli, şeffaflık temelinde temiz siyaseti kimin inşa edeceğine önüne konacak sandık aracılığıyla halk karar vermelidir! 

RAKAMLARLA OYNAMA KUMARI İFLAS ETTİ: "Turiste yakın olanlar aşılanacak" deme onursuzluğundan sonra vatandaşı kedi-köpek misali ‘aşılandım’ maskeleriyle dünya aleme rezil ettiler! Rezil etmekle kalsalar iyi; rakamlarla oynayarak vatandaşını kandırdığını zannederken, dünya alemi sersem zannetme gafleti de turizm politikalarına bir sekte daha vurdu! Avrupa’nın en önemli kupa finali ve Formula 1’in iptaliyle, devletin ve milletin onurunu bir kez daha ayaklar altına aldılar. Rakamlarla oynama kumarı iflas etti!  Üstüne 1 milyon aşı geldi müjdesiyle millete bayram şekeri uzattılar! Daha önce onlarca kez yalanladıkları açıklamalarına, şimdi de 3 vakte kadar aşıüretimi için kollarını sıvadıkları kehanetini eklediler! Şimdi de bugün aşı tedariği için Turizm Bakanını ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsünü Rusya’ya göndermişler.  Aşı tedariği için Sağlık Bakanı yerine Turizm Bakanının gönderilmesi halkın sağlığını da nasıl araçsallaştırdıklarının çarpıcı bir işaretidir. 

TEK VE MEŞRU YERİ SANDIKTIR: 85 milyonu da batan geminin içinde tuttuklarını zannediyorlar hala sonra da çıkıp, sanki çok matah, çok başarılı bir kapanma süreci yaşamışız gibi açılma müjdelerinin içine helalleşme safsatasını katıyorlar! Millet kademeli normalleşme açıklaması beklerken, sayın Cumhurbaşkanı "helalleşme" çağrılarıyla hamaset peşinde koşuyor. Sayın Cumhurbaşkanı acaba hangi alandaki helalleşmeden bahsediyor? Siyasette helalleşmenin yeri bellidir sn cumhurbaşkanı. Bunun tek ve meşru yeri sandıktır!

HELALLEŞME İSTİYORSANIZ MİLLETE HİBE VERİN: Bunlar yine çalakalem bir işleyişle sözde kademeli normalleşme açıklamaları yaptılar. Esnaf yine kan ağlıyor, yine isyanda. Neden gecikildiğinin cevabı hiç kimsede yok! Kara düzen sistem Cumhurbaşkanının ruh haline göre işlediği için olsa gerek, bayram tatilinden vakit bulup ekibini toplayamıyor. İşte buradan Cumhurbaşkanına esnafın feryadının takipçisi olarak en güçlü şekilde sesleniyorum: ‘Tek taraflı helalleşme talepleri gibi acziyet ifade eden sembolik sözleri bir kenara bırakın! Devletin şefkat elini gösterecek kapsamlı ve ciro temelli hibelerden oluşan gerçek bir destek paketi ilan edin!’ Sizin kibir dünyanız şefkati çoktan unuttu ama devleti de somutlaşmış kibir makamı haline dönüştürmeyin! Milleti kendinize küstürdünüz; bari devlete küstürmeyin! Madem helalleşme istiyorsunuz, millete adam gibi hibe verin.

GENELGE DEVLETİ: Millet geçti hukuk devletinden, sayenizde kanun devletine bile razı hale geldi; onu bile çok görüp KHK devletine, oradan da ‘Genelge Devleti’ne geçtiniz. Bari genelgelerinizde ayrımcılık yapmayın. O genelgeleri milletin dayanışma ruhunu engellemek için kullanmayın. Bırakın genelgeleri silah gibi kullanmayı, kanunların etrafından dolanmayı da gidip aşı bulun.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.