DAVUTOĞLU: CUMHURBAŞKANI REZALETLERDEN BAHSETMİYOR… BU İDDİALAR KARŞISINDA SUSANLARIN GÖZLERİ KÖR, YÜREKLERİ MÜHÜRLÜDÜR

DAVUTOĞLU: CUMHURBAŞKANI REZALETLERDEN BAHSETMİYOR… BU İDDİALAR KARŞISINDA SUSANLARIN GÖZLERİ KÖR, YÜREKLERİ MÜHÜRLÜDÜR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Yaklaşık 40 gündür bütün bu rezaletler karşısında Cumhurbaşkanı her şeyden bahsediyor ama bundan bahsetmiyor. Hani sık sık söyler ya...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Yaklaşık 40 gündür bütün bu rezaletler karşısında Cumhurbaşkanı her şeyden bahsediyor ama bundan bahsetmiyor. Hani sık sık söyler ya ‘onların gözleri görmez, yürekleri mühürlü.’ Bu milletin devleti adına utanç duyduğu bu iddialar karşısında susanların gözleri kör, yürekleri mühürlüdür. İşte biz o yüreklerin mührünü sökmeye geliyoruz” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Kırklareli 1. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu, mafya-siyaset-ticaret üçgenini eleştirdi ve şöyle konuştu:

“İnsanlar devletleriyle onur duymak istiyor, güvenmek istiyor ama maalesef son olanlar milletimizin güvenini sarsmış. Biz bu şartlarda tekrar devlete güven, siyasetçiye itibar, sisteme tam anlamıyla güven uyandıracak şekilde yeni dönem başlatmak için yola çıktık… Şimdi bakın her gün yapılan ifşaatla daha önce aynı sofrada oturanlar birbirini yiyorlar. Öyle suçlamalar var ki bir suçlama var ki bir suçlama karşısında eski bir İçişleri Bakanı‘marinaya ben çökmeseydim mafya çökecekti’ diyor, mafyanın varlığını kabul ediyor.  İçişleri Bakanı aranın bir iş adamıyla ilgili yurt dışına kaçması için yardım ettiği iddiasına karşı hala sessiz hala hiçbir açıklama yapmıyor, istifayı da düşünmüyor. Açık bir insan kaçakçılığı söz konusu. Yaklaşık 40 gündür bütün bu rezaletler karşısında Cumhurbaşkanı her şeyden bahsediyor ama bundan bahsetmiyor. Hani sık sık söyler ya ‘onların gözleri görmez, yürekleri mühürlü.’ Bu milletin devleti adına utanç duyduğu bu iddialar karşısında susanların gözleri kör, yürekleri müdürlüdür. İşte biz o yüreklerin mührünü sökmeye geliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.