DAHA TEMİZ BORNOVA İÇİN TEMİZLİK İŞLERİŞANTİYESİ TAMAMEN YENİLENDİ

DAHA TEMİZ BORNOVA İÇİN TEMİZLİK İŞLERİŞANTİYESİ TAMAMEN YENİLENDİ

Daha temiz bir ilçe hedefiyle araç filosunu yenileyen Bornova Belediyesi, Temizlik İşleri MüdürlüğüŞantiyesi’ni de daha modern ve işlevsel hale getirdi. Araçlar için yeni yıkama istasyonu,...

Daha temiz bir ilçe hedefiyle araç filosunu yenileyen Bornova Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’ni de daha modern ve işlevsel hale getirdi. Araçlar için yeni yıkama istasyonu, bakım atölyesi ve iki katlı idare binası yapılan şantiyede, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Atık Transfer İstasyonu da önümüzdeki günlerde çalışmaya başlayacak.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, yaptıkları yenilikler sayesinde Naldöken’deki Temizlik İşleri Şantiyesi’nin adına yakışır bir görünüme kavuştuğunu, daha temiz bir kent yaratma yolunda artık işlerin daha sistemli ve hızlışekilde yürütüleceğini söyledi. Kısa süre içinde çalışmaya başlayacak Atık Transfer İstasyonu sayesinde hem yakıt maliyetlerinden hem de zamandan tasarruf edeceklerini vurgulayan Başkan İduğ, “İstasyonun devreye girmesiyle Bornova’nın evsel atıklarını toplayan 39 çöp kamyonumuzun boşaltım yapmak için Bornova’ya 23 km uzaklıkta bulunan Harmandalı’ndaki Büyükşehir Belediyesi Düzenli Depolama Alanı ya da yoğunluk nedeniyle zaman kaybına neden olan Halkapınar’daki transfer istasyonuna gitmesine gerek kalmayacak. Çöp kamyonları ve ilgili personel biriken çöpleri toplamak için daha çok zamana sahip olacak” dedi.

Bornova Belediyesi, temizlik işlerinde kullandığı tamamıöz malı olan araçlar için şantiye içerisinde bakım ve onarım atölyesi ile yeni araç yıkama istasyonu kurdu. Tek katlı eski idari ofisler yerine toplam kullanım alanı 300 metrekare olan iki katlı idari bina yapıldı. Ayrıca şantiye içerisinde araçların park ettiği alan, özellikle şiddetli yağışlardan olumsuz etkilenmemesi için yeniden düzenlendi, yağmur suyu kanalları yapıldı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.