ÇUKUROVA’DA HEM KAZANDIRAN HEM DE ÖĞRETEN KURSLAR

ÇUKUROVA’DA HEM KAZANDIRAN HEM DE ÖĞRETEN KURSLAR

Çukurova Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek projeleri arasında gösterilen Kadın Sohbet ve Dayanışma Evleri’nde artık kadınlar hem hayatlarını kolaylaştıracak yeni meslekler öğreniyor,...

Çukurova Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek projeleri arasında gösterilen Kadın Sohbet ve Dayanışma Evleri’nde artık kadınlar hem hayatlarını kolaylaştıracak yeni meslekler öğreniyor, hem de aile bütçesine katkıda bulunacak işlere imza atıyorlar.

Çukurova Belediyesi, Kadın Sohbet ve Dayanışma Evleri’nin işlevselliğini artırarak, kadınların sosyalleşmesinin yanı sıra, yeni yeteneklerini keşfetmesini sağlıyor, bununla birlikte iş sahibi olmasının yolunu açıyor. 

HASIR ÖRME MESLEĞİNİÖĞRENİYORLAR

Çukurova Belediyesi’nin Mahfesığmaz Mahallesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’nde yeni açılan Hasır Örme ve İşleme Kursuna katılan kadınlar, hummalı bir eğitim ile yeteneklerini keşfetmeye çalışıyor. Hasır işlemeden vazo, çeşitli sepetler, peçetelik, aksesuar kutuları yapmayıöğrenen kadınlar, hem sosyalleşiyor, hem de ürettiklerini satarak aile bütçesine katkı sağlama fırsatı buluyor.

PASTA VE AŞÇILIK EĞİTİMİ DE VAR

Güzelyalı Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’nde açılan pastacılık ve aşçılık kursuyla mutfaklarına yeni lezzetler ekleyen kadınlar, kazandıkları yeni becerileri kazanç kapısına dönüştürüyorlar.

SONER ÇETİN: "KADINLAR DAHA FAZLASINI HAK EDİYOR"

Her fırsatta kadının toplum içerisindeki önemini ve değerini anlatan, cinsiyet eşitliğinde kadından yana taraf olduğunu söyleyen Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, yakında Kurttepe Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’nde pilates ve zumba kurslarının da açılacağının müjdesini verdi. Başkan Soner Çetin, kadınların hayatını kolaylaştırmak için projeler ürettiklerini belirterek, “Çalışan kadınlarımızı da düşünüyoruz ve semt kreşleri açıyoruz. Hem semt kreşlerinin hem de sohbet evlerinin sayısı artacak, 7 yılda sayısız hizmeti halkın yararı için açtık, yine durmadan yeni proje ve çalışmalarımızla sadece Adana’ya değil, Türkiye’ye damga vuracaktır Çukurova” dedi.  

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.