Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Koşusu'nu Mind And Life kazandı

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Koşusu'nu Mind And Life kazandı

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak düzenlenen yarış, 1400 metre mesafe üzerinden kum pistte yapıldı.

Koşuyu, Melis Kurtel Emin'in sahibi ve Mozaik Org. San. Tic. A.Ş.'in de yetiştiricisi olduğu Mind And Life (Captain Rio - Distortress / Distorted Humor) jokeyi Müslüm Çelik idaresinde kazandı. Bilal Şimşek'in antrene ettiği al dişi at bu galibiyetiyle kariyerindeki 8'inci birinciliğini kazanmış oldu.

6 safkanın start aldığı koşuda Fortissimum (Victory Gallop - Boraserra / Mountain Cat) ikinci olurken, Flash Bang (Kaneko - Sabin / Unaccounted For) üçüncü, White Spear (Victory Gallop - Anatolian Bishop / Red Bishop) dördüncü ve Espinoza (Pleasantly Perfect - Cihannur / Unaccounted For) da beşinci oldu.

Yarışın galibi Mind And Life için bitiriş derecesi 1.25.99 olurken, farklar ise 1,5 Boy - 1/2 Boy - 1 Boy - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından düzenlenen törende kazanan safkanın sahibi adına atın antrenörü Bilal Şimşek'e plaketini ve çiçeğini Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel verdi.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel kazanan safkanın jokeyi Müslüm Çelik'e günün anısına çiçek takdim etti.

Törene Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü öğretim görevlileri ve davetliler de katıldı.

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi, 13 Şubat 1969 tarihinde, 1099 sayılı yasa ile kurulmuştur. Tıp Fakültesi ise 12 Nisan 1972 tarihinde Ankara ve Atatürk Üniversitelerine bağlı olarak 30 Kasım 1973 tarihinde yürürlüğe giren 1786 sayılı kanun kapsamında kurulmuştur. Mersin Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Niğde Üniversitesi ve Osmaniye Korkut Ata Üniversiteleri’nin kurulmasında ve eğitime başlamasında büyük katkıları olan Çukurova Üniversitesi, çağdaş eğitim ve öğretimin simgesi olarak 2012 yılında Avrupa Komisyonu Diploma Eki etiketini de almıştır. Aynı zamanda doktora eğitimi veren devlet üniversitelerinden ve lisansüstü öğrencilere İngilizce öğretimi veren merkezlerden biri olma özelliğine sahiptir. Bugün Üniversite bünyesinde 19 fakülte, 2 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuarı ile 4 enstitüde mesleki anlamada donanımlı ve nitelikli gençler yetiştirmektedir. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde yer alan 38 araştırma ve uygulama merkezinde ise ülkemizin ihtiyaç duyduğu çeşitli araştırma ve bilimsel faaliyetler sürdürülmektedir.
 

klgrzx1qjl36s8vg9sumzxhu.jpg

2ibdl4ytqvrgfjlxozoeknc6.jpg

jw3p5m2rvplulIo6mxaftn7w.jpg

lkxvf4ptslbq6u2dd9g7jnps.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.