ÇUKUROVA BELEDİYESİ'NDEN BİR İLK: HAYVAN HAKLARI MASASI

ÇUKUROVA BELEDİYESİ'NDEN BİR İLK: HAYVAN HAKLARI MASASI

Çukurova Belediyesi ile hayvan hakları konusunda çalışmalar yapan KİHAYKO, HAYKONFED ve CANKODER arasında Hayvan Hakları Masası kurulmasına ilişkin protokol imzalandı. Türkiye’de bir ilk...

Çukurova Belediyesi ile hayvan hakları konusunda çalışmalar yapan KİHAYKO, HAYKONFED ve CANKODER arasında Hayvan Hakları Masası kurulmasına ilişkin protokol imzalandı. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Hayvan Hakları Masası, hayvanseverlerle vatandaşlar arasında köprü görevi üstlenecek.

Hayvan Hakları Masası kurulmasına ilişkin protokol, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile oluşumun ilk başkanı Metin Yıldırım arasında imza altına alındı.

ÇUKUROVA BELEDİYESİÖNCÜ OLDU

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’de yine bir ilke atıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Hayvan Hakları Masası bir anlamda belediyenin yükünü de bir ölçüde sırtlayacak. Kendilerine teşekkür ediyorum. Çukurova Belediyesi olarak her zaman hayvan hakları konusunda duyarlı olduk, önemli çalışmalar yaptık. Türkiye’ye örnek bir barınak oluşturduk, sokak hayvanlarının bakımını yaptık, beslemesini gerçekleştirdik. Tüm bu çalışmaları gönüllülerle birlikte yaptık. Hayvan Hakları Masasının mevcut sorunlarıçözeceğine inanıyorum. Sokakta yaşayan can dostlarımızın yasal hakları var, bunlar korunacak. Bunu yaparken vatandaşlarımızın da haklarının korunmasını sağlayacak. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Sonuna kadar hayvan haklarının korunmasından yana olduklarını belirten Başkan Soner Çetin, “Ancak toplumda sokak hayvanlarından rahatsız olan bir kesim de var. Sizin göreviniz bu konuda dengeyi sağlamak” dedi.

SONER ÇETİN’E TEŞEKKÜR

Hayvan Hakları Masasının ilk başkanı olan KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım da hayvan hakları konusunda gösterdiği duyarlılıktan dolayı Başkan Soner Çetin’e teşekkür etti. Çukurova’da kurulan Hayvan Hakları Masasının Türkiye’de ilk olduğuna vurgu yapan Metin Yıldırım, zaman zaman hayvan severlerle vatandaşlar arasında sokak hayvanları konusunda sorunlar yaşandığını dikkat çekti. Metin Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz Hayvan Hakları Masası olarak muhtarlıklarda toplantılar yaparak bilgilendirmede bulunacağız, ayrıca okullarda yapacağımız etkinliklerle çocuklara hayvan sevgisi aşılayacağız. Şimdiye kadar Türkiye’de hiçbir belediye böyle bir çalışma yapmadı. Bundan dolayı Başkan Soner Çetin’i kutluyorum.”

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.