ÇİĞLİ'DE TURİZM ZİRVESİ

ÇİĞLİ'DE TURİZM ZİRVESİ

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, kentin marka değerini yükseltmek ve turizm potansiyeline doğru yön vermek amacıyla İzmir ve Doğu illerinde faaliyet gösteren turizm sektörü temsilcileriyle...

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, kentin marka değerini yükseltmek ve turizm potansiyeline doğru yön vermek amacıyla İzmir ve Doğu illerinde faaliyet gösteren turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi.

TÜRSAB İzmir Bölge Temsil Kurulu ve Aydın Bölge Temsil Kurulu’nun iş birliğinde düzenlenen tanıtım gezisi kapsamında İzmir'de bulunan Doğu Anadolu, Kuzeydoğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde faaliyet gösteren yaklaşık 100 seyahat acente temsilcisi ile Pelikan Sosyal Tesisleri'nde toplantı organize edildi. Toplantıya, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dışİlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Gökçe Başkaya, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Başkan Yardımcısı Ali Bilir, yönetim kurulu üyeleri Tolga Gencer ve Nalan Yeşilyurt da katılım gösterdi. Başkan Gümrükçü, Çiğli’nin doğal, tarihi, kültürel, sportif ve sosyal yaşam konularını içeren geniş kapsamlı bilgilendirme sunumu yaptı.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: "TURİZM ATLIMLARIMIZI HIZLANDIRACAĞIZ"

Başkan Utku Gümrükçü, turizm sektörü temsilcilerine yaptığı sunumda şu bilgileri paylaştı:

“Çiğli, binlerce yıllık tarihi hafızası olan, 205 bin nüfusa ulaşmış 135 km büyüklüğe sahip İzmir’in en büyük ilçelerinden birisi. Bu zamana kadar yeterince anlatılmamasından kaynaklı değeri bilinmeyen doğal ve tarihi birçok özelliği bulunuyor. Binlerce kuş türüne ev sahipliği yapan Kuş Cenneti, eşsiz doğal güzelliğe sahip Gediz Deltası ve tarihi Çamaltı Tuzlası mutlaka gezilip görülmesi gereken başlıca değerlerimiz. Bunların yanı sıra kiliseler ve tarihi su kemerleri de kentimizde yer alan önemli eserlerden. Kent turizmimizi hareketlendirmek istiyoruz. Bu noktada, kentimizde misafir ağırlama kapasitemize ciddi katkı sağlayacak kaliteli oteller de açılıyor. Ulaşım ağımızı da geliştiriyoruz. Son olarak kentimize Tramvay hattını da dahil ettik. Deniz manzaralı Eurovelo bisiklet rotamız var. Uzun bir sahil şeridine sahip olmamıza rağmen denize giremiyoruz. Bu doğrultuda Bostanlı’daki bir noktada denize girilebilecek alan yaratma arzumuz ve girişimlerimiz var. Kentimizin bu güzelliklerini paylaşma fırsatı yarattıkları için TÜRSAB ailesi başta olmak üzere tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. El ele vererek kentlerimizin ve ülkemizin bu eşsiz güzelliklerini daha bilinir kılmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz."

MURAT KARAÇANTA: "İZMİR'İ TURİZMİN MERKEZİ YAPACAĞIZ"

Pandemi sürecinin en çok etkilediği sektörlerin başında turizmin geldiğini belirten İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, “Bir yılı aşkın bir süredir karşı karşıya olduğumuz Covid-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ticari hayatı olumsuz etkiledi. Buradan en büyük hasarı turizm sektörü aldı. Devletimiz sektörün yaşadığı olumsuz etkileri en aza indirgemek adına gerekli önlemleri en hızlışekilde aldı. Destek paketleri açıkladı. Yerli ve yabancı turistlerin sağlığını korumak amacıyla güvenli turizm sertifikası uygulamasını başlattı. Bir an önce sağlıklı günlere kavuşmak dileğiyle, İzmir’imizi ve ülkemizi hep birlikte turizmin merkezi yapmak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.  

ALİ BİLİR: "İŞ BİRLİĞİMİZ SÜRECEK"

Ev sahipliği için Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’ye teşekkür eden TÜRSAB Başkan Yardımcısı Ali Bilir, “Çiğli’ye dair çok verimli ve bilgilendirici bir sunum oldu. Belediye Başkanı Sayın Utku Gümrükçü’ye kıymetli misafirperverliği ve değerli sunumu için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte Çiğli Belediyesi ile turizmle ilgili önemli iş birliği projeleri geliştirmeyi umut ediyoruz” dedi.

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.