CHP’Lİ TEKİN’DEN SOYLU’YA YANIT: "BİR SUÇÖRGÜTÜ YÖNETİCİSİİLE İLİŞKİM VARSA HEMEN İSTİFA EDECEĞİM"

CHP’Lİ TEKİN’DEN SOYLU’YA YANIT: "BİR SUÇÖRGÜTÜ YÖNETİCİSİİLE İLİŞKİM VARSA HEMEN İSTİFA EDECEĞİM"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi ile ilgili iddiada bulunmasıüzerine, "İçişleri Bakanlığı makamında oturan Süleyman Soylu’ya açık...

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi ile ilgili iddiada bulunmasıüzerine, "İçişleri Bakanlığı makamında oturan Süleyman Soylu’ya açık çağrıda bulunuyorum. Sadece Sedat Peker değil herhangi bir suç örgütü yöneticisi ile ilişkim varsa hemen istifa edeceğim" dedi.

CHP Milletvekili Gürsel Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendisinin suç örgütü lideri Sedat Peker ile ilişkisi olduğunu iddia eden İçişleri Bakanı Soylu’ya açık çağrıda bulundu. Tekin’in açıklamasışöyle:

"İSPATLAYAMAZSA ÖZÜR DİLEMELİDİR"

"Sadece Sedat Peker değil herhangi bir suç örgütü yöneticisi ile ilişkim varsa hemen istifa edeceğim. Sedat Peker kendisinin bir kere bana selam verdiğini benim de bu selamı aldığımı iddia ediyor. Bu olayı da hatırlamıyorum. Kendisiyle hiçbir bağlantım, ilişkim yoktur. Bu iddiaların tamamı da iftiradır. 2016 yılında akademisyenlerin tehdit edilmesine karşı partimizin hazırladığı bildirgeyi de ben okudum. Bu suç örgütlerine ve tehditlerine karşı her zaman dik durduk, dik duracağız. HaberTürk'e bağlanıp cevap hakkımı kullanmak istediğimi bildirdim. İçişleri Bakanlığı makamında oturan Süleyman Soylu'ya açık çağrıda bulunuyorum. Sadece Sedat Peker değil herhangi bir suç örgütü yöneticisi ile ilişkim varsa hemen istifa edeceğim. Eğer ispatlayamazsa hemen şimdi canlı yayınında özür dilemek zorundadır."

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.