CHP’Lİ GÖKÇEN: GECE YARISI MAFYA TARTIŞMALARI VE RESMİ GAZETE TAKİP ETMEKTEN SIKILDIK

CHP’Lİ GÖKÇEN: GECE YARISI MAFYA TARTIŞMALARI VE RESMİ GAZETE TAKİP ETMEKTEN SIKILDIK

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Bir gece yarısında; Avrupa’daki yaşıtlarımız Eurovision izlerken, bizim mafya tartışmaları görmemizden,...

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Bir gece yarısında; Avrupa’daki yaşıtlarımız Eurovision izlerken, bizim mafya tartışmaları görmemizden, Resmi Gazete takip etmek zorunda kalmamızdan çok sıkıldık. Ve biz biliyoruz ki bu pisliği ancak gençlik temizler. Bizler, hak ettiğimizi alacağız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

“BAŞKA BİR BEKA SORUNU ARAMAYA GEREK YOK”

Sözlerine Atatürk’ü anarak başlayan Gökçe Gökçen, “102 yıl önceden 102 yıl sonraya, bugünün gençleri neler yaşıyor” diye sordu. Gökçen, “Gençler bugün Türkiye’de kendilerini uçurumun kenarında hissediyor. Geniş tanımlı genç işsizliğin yüzde 43,5 olduğu, ‘torpilim olmadan iş bulamam’ diyen gençlerin oranının yüzde 79,3 olduğu, gençlerin yüzde 62,5’inin ‘imkanım olsa yurt dışına yerleşirim’, ‘benim için Türkiye’de yaşamak omuzlarımda bir yük’ dediği bir ülkede, gençlerin ‘sosyal medyada düşüncelerimi paylaşmıyorum, arkadaş ortamlarımda da siyasi tartışmalar varsa o tartışmadan uzak durmaya çalışıyorum’ dediği bir ülkede, başka beka sorunu aramaya gerek yok” diye konuştu.

Gençlerle yaptığı görüşmelerden örnek veren Gökçen, yurt dışında yaşayan gençlerin geri dönmek istemediğini belirtti. Gökçen, “Biri bile demokrasiden, özgürlüklerden; biri bile gençlere nasıl istihdam sağlanacağından söz etmiyor. Hepsi statükoyu savunuyor. Biz biliyoruz ki bu statüko, gençlerin hayatından çalıyor. Mevcut durum ve iktidar, gençleri çok sevdiği ülkesinden uzaklaştırıyor. Mevcut iktidar, gençleri bile bile eğitimsiz bırakıyor” dedi.

Gökçen, gençler olarak kaygılı, tedirgin, huzursuz olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Bir gece yarısında Avrupa’daki yaşıtlarımız Eurovision izlerken bizim mafya tartışmaları görmemizden, Resmi Gazete takip etmek zorunda kalmamızdan çok sıkıldık. Ve biz biliyoruz ki bu pisliği ancak gençlik temizler. Bizler, hak ettiğimizi alacağız. Hak ettiğimiz güvenceli işi, eğitim aldığımız alanda istihdamı yaratacağız. Bizler, nitelikli ve erişilebilir bir eğitimi kuracağız. Bizler, evrensel standartlarda özgürlüğü Türkiye’ye yaşatacağız.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.