CHP'Lİ ERBAY KARATAŞ PLAJI'NDAKİ YAPIYI SORDU: "VATANDAŞIN BURAYA GİRMESİNİ ENGELLEYECEK MİSİNİZ?"

CHP'Lİ ERBAY KARATAŞ PLAJI'NDAKİ YAPIYI SORDU: "VATANDAŞIN BURAYA GİRMESİNİ ENGELLEYECEK MİSİNİZ?"

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Muğla'nın Fethiye ilçesinde Kargı ve Çiftlik Mahalleleri arasında bulunan ve halkın ücretsiz bir şekilde yararlandığı Karataş Plajı'na birtakım yapıların...

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Muğla'nın Fethiye ilçesinde Kargı ve Çiftlik Mahalleleri arasında bulunan ve halkın ücretsiz bir şekilde yararlandığı Karataş Plajı'na birtakım yapıların konulduğunu söyledi. Erbay, "Bu koruma bölgesinde, insanların denize girdiği bu alanda bu yapının olduğunu gördük. Şu anda resmi olarak bu binanın kime ait olduğunu bilmiyoruz. Buraya pahalı giriş fiyatları koyarak vatandaşın girmesini engelleyecek misiniz?" diye sordu.

Koruma bölgesi olan ve halkın ücretsiz olarak kullandığı Karataş Plajı'na gelen ve buradaki söz konusu yapıyı gösteren Erbay "Tam kapanma döneminde bir gece ansızın, kimsenin haberi olmadan bazı yapıların inşa edildiğini gördük" dedi. Erbay şu açıklamayı yaptı:

"VATANDAŞIN BURAYA GİRMESİNİ ENGELLEYECEK MİSİNİZ?

"Dünya cenneti Fethiye'mizin Kargı Mahallesi ve Çiftlik Mahallesi sınırlarında bulunan Karataş Plajı'ndayız. Burada misafirlerimizi ağırlarken bölge halkımızın da anayasal hakkı olan plajları kullanma hakkının kısıtlanmasını istemiyoruz. Şu anda teyzelerimiz, kardeşlerimiz gelmişler, burada denize giriyorlar. Ancak kısa bir süre önce buraya binaların konduğunu gördük. Konuyla ilgili araştırma yaptığımızda ne bölgedeki yerel yöneticileri ne belediye meclis üyeleri, ne CHP ilçe örgütünün, ne muhtarın... Kimsenin bilgisi olmadan yapılan binalardır bunlar. Gelip yerinde görmek istedik çünkü inanmadık buna. Geldik ve bu koruma bölgesinde, insanların denize girdiği bu alanda bu yapının olduğunu gördük. Şu anda resmi olarak bu binanın kime ait olduğunu bilmiyoruz. Ben Muğla Milletvekili olarak bilmiyorum, meclis üyelerimiz bilmiyor. Burada bu yapıyı kim yapıyor, kime sordunuz, kimden izin aldınız? Bu da eğer diğer örnekleri gibiyse yarın buraya pahalışezlonglar koyarak, pahalı giriş fiyatları koyarak vatandaşın buraya girmesini engelleyecek misiniz? Biz bunları sormak için geldik buraya.

"SESİMİZE KULAK VERİLMEZSE BÖLGE HALKIYLA BİRLİKTE DAHA BÜYÜK EYLEM YAPACAĞIZ" 

Biz burada CHP Fethiye İlçe Örgütü, meclis üyeleri olarak soruyoruz: Bu yapıyı kim yapıyor, Kargı-Çiftlik sınırında olan bu plajımızda bu yapının yapılma amacı nedir, yarın hangi koşullarda iş edilecek? Kulağımıza gelen bilgiler, yüksek fiyatlarla kiralandığı yönünde. Eğer bu söylenen rakamlar doğru ise buradaki işletmecilerin kâr etmesi için buraya gelecek vatandaşlardan çok yüksek fiyatlar talep edilmesini öngörüyoruz. Biz Muğla halkı olarak bunu istemiyoruz. Bizler ender kalan, ücretsiz olan yerlerde bölge halkının özgürce herhangi bir ücret ödemeden -ki bu da anayasal haklarıdır- gelip burada denize girmesini, nefes almasını, misafirlerimizin de aynışekilde yüksek ücret ödemeden denize girmesini istiyoruz. Buradan ilgili kurumlara sesleniyoruz. Bakın burada böyle bir yapı var. Yarın, "Bilgimiz yok" demeyin. Bu yapı yapılıyor ve yarın bölge halkının buraya girmesinin önüne geçileceğini öngörüyoruz. Gelin buraya el atın. Bizler devletini seven insanlarız. Bölge halkını haklarından mahrum edecek bu uygulamalardan vazgeçelim diyoruz. Eğer sesimize kulak verilmezse burada bölge halkıyla birlikte daha büyük kitlesel eylemler yapacağımızı da bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.