CHP’Lİ EMİR BİONTECH ÇELİŞKİSİNE DİKKAT ÇEKTİ: 50 BİN AŞILIK FARK VAR

CHP’Lİ EMİR BİONTECH ÇELİŞKİSİNE DİKKAT ÇEKTİ: 50 BİN AŞILIK FARK VAR

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs aşılarıyla ilgili verdiği tarih ve aşı miktarıyla Biontech firmasının açıklamasının çeliştiğini dile...

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs aşılarıyla ilgili verdiği tarih ve aşı miktarıyla Biontech firmasının açıklamasının çeliştiğini dile getirerek, aradaki 50 bin doz aşı farkına dikkat çekti.

Emir, koronavirüse karşı geliştirilen Biontech aşısının Türkiye’ye gelişiyle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın çelişkili açıklamalarına dikkat çekti. CHP’li Emir, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ayın 23’ünde 750 bin, 24’ünde de 700 bin Biontech aşısının Türkiye’ye teslim edildiğini söylemişti. Biontech firmasından aldığı mektubu basınla paylaştı” dedi.

Emir, Biontech firmasını mektubunda Bakan Koca’nın açıkladığı miktardan daha fazla aşının Türkiye’ye gönderildiğinin anlatıldığını kaydederek, şunları söyledi:

“Bu mektuba göre ayın 24’ünde 700 bin doz, 25’inde 700 bin doz olmak üzere 1,4 milyon doz aşının Türkiye’ye geldiği söyleniyor. Şimdi burada büyük çelişki söz konusu. Sayın Bakan mart ayının 23-24’ünde olduğunu söylerken, Biontech firması teslimatın 24-25’inde olduğunu söylüyor. (Bakan Koca’nın açıkladığı) Belge acaba hatır için üretilmiş bir belge mi? Bu çelişkinin nedeni nedir?”

“TÜRKİYE’YE GELMEDEN TESLİM ALDIK DEMİŞ OLUYOR”

“Eğer Biontech firmasının söylediği doğru ise Sayın Bakan aşılar henüz Türkiye’ye gelmemişken teslim aldık demiş oluyor. Eğer Biontech firması yanlış yazmışsa, böylesine büyük bir hatayı Biontech firması niye yapmış? Biontech firması bu belgeyi hazırlarken olasıdır ki Sayın Bakanın tweetlerinden haberi yok.”

50 BİN AŞI NEREDE?

CHP’li Emir, Biontech firması ile Bakan Koca’nın açıkladığı aşı miktarı arasındaki farka da dikkat çekerek, “Sayın Bakan 750 bin ve 700 bin dozluk partilerden bahsederken Biontech firması 700 bin dozluk partilerle aşını geldiğini söylüyor” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.