CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI MUĞLA'DA BULUŞTU: HİZMET ETMEMİZ ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYOR

CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI MUĞLA'DA BULUŞTU: HİZMET ETMEMİZ ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYOR

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Muğla'da buluştu. Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı toplantıda. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, "Her gün burada...

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Muğla'da buluştu. Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı toplantıda. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, "Her gün burada bulunan belediye başkanlarıyla ilgili yeni kararlar yeni uygulamalar, adeta ‘çalışmayın, üretmeyin’ diyen bir anlayışı görüyoruz. Bunun kimseye bir faydası yok" dedi. 

CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, Muğla'da bir araya geldi. "Pandemi, Turizm ve Deprem" başlıklarıyla toplanan heyete Muğla Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Toplantının açılışında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, İstanbul, İzmir, Adana’dan sonra dördüncü toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, seçimden sonra çıkarılan, değiştirilen yasalarla üvey evlat muamelesi görmelerine rağmen ortak akıl, işbirliği içinde vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirtti. Gürün şunları söyledi: 

ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYORUZ

“Özellikle 31 Mart seçimlerinden sonra değiştirilen ve çıkarılan yasalarla bizlerin hizmet etmesi engellemeye çalışılıyor. Adeta üvey evlat muamelesi görüyoruz. Oysa bizler oylarıyla görev başına geldiğimiz halkımıza hizmet etmek istiyoruz. Tüm engellemelere rağmen bizler halkımızın emrindeyiz. Ayrıştıran, ötekileştiren dil yerine sevgi, hoşgörü diline ihtiyacımız var. 11 Büyükşehir’e yapılan baskı bize değil hizmet ettiğimiz hemşehrilerimize yapılıyor. Kimseyle kavgamız yok. Bugün 11 Büyükşehir Başkanı buradayız. Toplantılarımızın amacı ortak akıl, işbirliği, dertleşme ve çözüm üretme, çünkü sorunlarımız ortak. 11 Büyükşehir, ülke nüfusumuzun yaklaşık 40 Milyon vatandaşının yaşadığışehirler. Türkiye’nin lokomotifi, ekonomiyi ayakta tutan, ülkemizin sacayağı olan şehirler. Bölgelerimiz, plakalarımız, ik limimiz farklı olsa da bizler bir bütünün parçalarıyız. Vatandaşlarımız  “Gökdelen siyaseti” yerine “gönül siyaseti” istiyor. Bu toplantıların amacı bu, her eve nasıl girebiliriz, her vatandaşımıza nasıl ulaşabiliriz, her yüzde gülümseme, gönülde nasıl umut olabilirizi konuşuyoruz.”

Gürün, "Muğla'yı en fazla ilgilendiren konulardan biri diğer illerimizde de olduğu gibi imar konusu" diyerek "İmarın merkezi olarak alınan kararlarla dayatılmakta olduğuna dikkat çekti. 

Toplantıya katılan belediye başkanlarışöyle:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye BaşkanıÖzlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün."

Toplantıda, “Pandemi, Turizm, Deprem” ana başlıklarında Prof. Dr. Kayıhan Pala, Prof. Dr. Naci Görür ve TÜROFED eski başkanı Osman Ayık sunum yaptı.

  

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.