CHP’Lİ BAŞARIR’DAN BAKAN SOYLU’YA: EŞİNDEN ŞİDDET GÖREN KADINA KORUMA YOK, HADİÖZIŞIK’A VAR

CHP’Lİ BAŞARIR’DAN BAKAN SOYLU’YA: EŞİNDEN ŞİDDET GÖREN KADINA KORUMA YOK, HADİÖZIŞIK’A VAR

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “gazeteci” Hadi Özışık’a koruma polisi tahsis edilip edilmediğini sordu. Başarır, “Eşinden şiddet...

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “gazeteci” Hadi Özışık’a koruma polisi tahsis edilip edilmediğini sordu. Başarır, “Eşinden şiddet gören kadınlarımız, tehdit alan vatandaşlarımız koruma alamazken bu isimlerin ayrıcalığı ne ki koruma polisi tahsis ediliyor?” dedi. Başarır, Bakan Soylu'nun soruşturmaların selameti açısından istifa etmesi gerektiğini söyledi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na konuyla ilgili dört soru önergesi verdiğini bildirdi.  Başarır, “gazeteci” Hadi Özışık’a koruma verilip verilmediğinin açıklanmasını isterken şöyle dedi:

“SOYLU İSTİFA ETMELİDİR”

“Söylenilenlere göre, 2017 yılında da yandaş gazeteci Hadi Özışık’a koruma polisi tahsis edilmiş. Hadi Özışık’a da organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e verildiği gibi koruma polisi tahsis edilmiş midir? Verilmişse hangi nedenlerden ötürü verilmiştir? Süleyman Soylu bu soruları yanıtlamalı. Eşinden şiddet gören kadınlarımız, tehdit alan vatandaşlarımız koruma alamazken bu isimlerin ayrıcalığı ne ki koruma polisi tahsis ediliyor? Türkiye Cumhuriyeti’nin kolluk güçleri, 84 milyonu korumakla mı yoksa iktidara yakın gazeteci, iş adamı, organize suç örgütü liderlerini korumakla mı görevli? Tüm bu iddialar ve belgeler, ‘Parti Devleti’ olduğumuzun bir göstergesidir. Süleyman Soylu, savcılığa suç duyurusunda bulunsa bile hala görevde. Sen o koltukta oturdukça, bu olaylar şeffaf bir şekilde araştırılamaz. Soruşturmaların salahiyeti açısından Süleyman Soylu istifa etmelidir.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.