CHP’Lİ BAŞARIR: “KONJONKTÜREL FIRILDAKLIĞIN GÖSTERGESİ"

CHP’Lİ BAŞARIR: “KONJONKTÜREL FIRILDAKLIĞIN GÖSTERGESİ"

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriyle ilgili tartışmalar için, “Dün bir televizyon programında, AKP MKYK’sında yer alan bir kişiyle bir...

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriyle ilgili tartışmalar için, “Dün bir televizyon programında, AKP MKYK’sında yer alan bir kişiyle bir yandaş gazeteci, amirallerin yarıçıplak bir vaziyette topluma ifşa edilmeleri ve yere serilmeleri gerektiğini ifade ederek ordumuza pervasızca hakaret edecek kadar ileriye gitmişlerdir. Bu davranış, utanmazlığın, konjonktürel fırıldaklığın bir göstergesidir” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, emekli amirallerin bildirisi ve sonrasında yaşanan tartışmalar için bir açıklama yaptı. Bir televizyon kanalında bildiriyi yayınlayan amirallerin yarıçıplak vaziyette topluma ifşa edilmeleri ve yere serilmeleri gerektiğinin ifade edildiği tartışma programını hatırlattı.

“AKP İKTİDARININ YÖNETİM BİÇİMİ HALİNE GELEN ALGI OPERASYONU DEVREYE GİRDİ”

Boğazları bilen, anlaşmaların tarihi boyutunu bilen amirallerin, Anayasanın 26. Maddesine göre düşüncelerini açıklama ve yayma hürriyeti kapsamında, içeriğinde herhangi bir darbe iması olmayan tavsiye ve temenni niteliğinde bir bildiri yayınladıklarını belirten CHP’li Başarır, şöyle konuştu:

“Bu bildiriden sonra AKP iktidarının yönetim biçimi haline gelen algı operasyonu devreye girmiş ve en alt kademeden en üst kademeye kadar emekli amirallere saldırı ve linç girişimi başlatılmıştır. Hatırlayacağınız üzere, bir televizyon programında, Tank Palet Fabrikası’nın Katarlılara satılmasını eleştirdiğim çok açık ortadayken, sözlerimin önü ve arkası kesilerek, seçilmiş bir milletvekili olarak beni linç etmeye kalkışmışlardır. Bu linç girişimi, bazı oda başkanlarından AKP’li milletvekillerine, Genelkurmay Başkanı’ndan Milli Savunma Bakanına ve en sonunda da AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar devam etmiştir. Bu süreçte beni Şanlı Ordumuza karşıymış gibi göstermek isteyenler, bugün hayatlarını milletine ve vatanına adamış, emek vermiş amirallere saldırıya geçmişlerdir. Buradan da bu iktidarın asıl amaçlarının darbeyi bir siyaset aracı, ülkenin kötü gidişatının üzerini kapatma aracı olarak kullandıkları net olarak anlaşılmaktadır.”

“KONJONKTÜREL FIRILDAKLIĞIN BİR GÖSTERGESİDİR”

Başarır, bir televizyon programında, bildiri yayınlayan emekli amiraller hakkında yapılan tartışmaya ilişkin şunları söyledi:

“Hatta, dün bir televizyon programında, AKP MKYK’sında yer alan bir kişiyle bir yandaş gazeteci, içerisinde temenni ve tavsiye olan bir yazıyı gündeme getiren amirallerin yarıçıplak bir vaziyette topluma ifşa edilmeleri ve yere serilmeleri gerektiğini ifade ederek ordumuza pervasızca hakaret edecek kadar ileriye gitmişlerdir. Bu davranış, utanmazlığın, konjonktürel fırıldaklığın bir göstergesidir. Bu kadar hayasızca ileriye gitmelerinin arkasında; AKP iktidarının hak hukuk tanımayan, kendi emelleri için her türlü eylem ve söylemi mubah sayan, iktidarı eleştirenlere karşı da kolayca darbeci yaftası yapıştıran bir anlayış yatmaktadır.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.