CHP'Lİ ALİÖZTUNÇ’TAN HAMZA YERLİKAYA YORUMU: "GÜREŞÇİ YETMİYOR, BOKSÖRE İHTİYAÇLARI VAR"

CHP'Lİ ALİÖZTUNÇ’TAN HAMZA YERLİKAYA YORUMU: "GÜREŞÇİ YETMİYOR, BOKSÖRE İHTİYAÇLARI VAR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu'ndan çıkarılmasına ilişkin soruya “Ak Parti siyaseti sertleştirmişti. Belli ki güreşçi yetmiyor,...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu'ndan çıkarılmasına ilişkin soruya “Ak Parti siyaseti sertleştirmişti. Belli ki güreşçi yetmiyor, boksöre ihtiyaçları var. Bundan sonra güreşçi değil de boksör yönetim kurulu üyesi atarlar” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Ali Öztunç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde greve başlayan işçilerin tehdit edildiğini söyledi. Ali Öztunç, şöyle konuştu:

“Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı, kendi işçisine zulüm yapıyor. Toplu iş sözleşmeleri görüşüldü, ama uzlaşı olmadı. İşçiler greve gitme kararı aldılar. İnsani yaşam koşulları istemesi hakkıdır. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, hala 2 bin 500-2 bin 600’lerde maaş veriyor. Maalesef belediye işçilere büyük bir baskı yapıyor. İşçiler tehdit ediliyorlar. Hayrettin Güngör, kendi işçisini tehdit ediyor ve sendikadan istifa etmelerini istiyor. Bu işçiye yapılan büyük zulümdür. İşçi hakkını ister, olmazsa grev yapar. Büyükşehir Belediye Başkanı, işçileri ekmeğiyle tehdit ediyor. İşçi düşmanlığından vazgeçin.”

Merkez Bankası’ndan sonra kamu bankalarında yaşanan görev değişimleri ile birlikte Hamza Yerlikaya’nın da Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğinin sona erdiğinin açıklanmasıüzerine gelen soruya Ali Öztunç, “Hamza Yerlikaya alınmış. Ak Parti siyaseti sertleştirmişti. Belli ki güreşçi yetmiyor, boksöre ihtiyaçları var. Bundan sonra güreşçi değil de boksör yönetim kurulu üyesi atarlar. ‘Hamza Yerlikaya’dan banka yönetim kurulu üyesi olmaz’ demiştik. Herhalde spor bakanı olacak. Bir günah keçisi aranıyor. Hiç aramayın. Bu yöneticilerin suçu varsa var, en büyük suç Recep Tayyip Erdoğan’dadır. Recep Tayyip Erdoğan sandıkta değişecek” dedi.

“ŞENTOP TBMM BAŞKANI MI YOKSA ERDOĞAN’IN TBMM’DEKİ TEMSİLCİSİ Mİ?”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un sözleşmeleri feshetme yetkisinin cumhurbaşkanında olduğunu belirterek, bunun Montrö Boğazlar Sözleşmesi için de geçerli olduğu yönündeki söylemi üzerine gelen soruya Ali Öztunç, “Nasrettin Hocalığa soyunmuş galiba Meclis Başkanı. Sayın Mustafa Şentop TBMM Başkanı mı yoksa Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’deki temsilcisi mi? TBMM Başkanı, TBMM’nin onurunu korumakla görevidir. Montrö demek Mavi Vatan demektir? Hayırdır? Politika değişikliğine mi gittiler? Türkiye ciddi bir ülkedir, kimsenin iki dudağı arasında değildir” dedi.

“CAHİT ÖZKAN BIRAKSIN. HAYATINDA ÇEKİM Mİ YAPMIŞ... DÜZ ÇEKİMDİ DÜZ”

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın AKP Kongresi’ndeki kalabalık görüntüler için “Ben orada yatay kamera çekiminin yanılttığını düşünüyorum” ifadelerinin sorulmasıüzerine Ali Öztunç, “AK Parti’nin tükeniş ve bitiş kurultayı yüzünden Türkiye’de lebalep dalgası devam ediyor. Hiç öyle yatay çekimdi şu çekimdi bıraksın. Cahit Özkan bıraksın. Hayatında çekim mi yapmış... Düz çekimdi düz. Cahit Özkan milletin aklıyla dalga geçiyor… Yaptıkları kongre ortada. Sağlık Bakanı nerede? Bu görüntüleri görüyorsun da niye gıkın çıkmıyor” dedi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.