CHP'Lİ AĞBABA: "TARİMİZİN EN YÜKSEK İŞSİZLİĞİNİ YAŞIYORUZ. AMA CUMHURBAŞKANI BAŞKA BİR DÜNYADA YAŞIYORMUŞ GİBİ KONUŞUYOR"

CHP'Lİ AĞBABA: "TARİMİZİN EN YÜKSEK İŞSİZLİĞİNİ YAŞIYORUZ. AMA CUMHURBAŞKANI BAŞKA BİR DÜNYADA YAŞIYORMUŞ GİBİ KONUŞUYOR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoksulluğun azaldığı yönündeki açıklamalarını eleştirerek, "Milli gelir,...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoksulluğun azaldığı yönündeki açıklamalarını eleştirerek, "Milli gelir, 19 yılın sonunda ilk kez 2002’nin öncesine gitti. İşsizlik tarihimizin en yüksek işsizliğini yaşıyoruz. 10 milyonu aşkın işsizimiz var. Buna rağmen milli gelir, işsizlik konusunda Sayın Cumhurbaşkanı adeta başka bir dünyada yaşıyormuş gibi konuşuyor" dedi.  

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, bugün Mersin’deki CHP’li belediyeleri ziyaret etti. Ziyareteler sonrasında CHP Mersin İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen CHP heyetine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoksulluğun azaldığı yönündeki açıklamalarını eleştiren CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanı milli gelirin yükseldiğini söylüyor. Milli gelir, 19 yılın sonunda ilk kez 2002’nin öncesine gitti. İşsizlik tarihimizin en yüksek işsizliğini yaşıyoruz. 10 milyonu aşkın işsizimiz var. Buna rağmen ekonominin büyüdüğünü, işsizliğin azaldığını işçileri Saray’a toplayarak söylüyor. Türkiye’de asgari ücret oranı yüzde 43. Buna rağmen milli gelir, işsizlik konusunda Sayın Cumhurbaşkanı adeta başka bir dünyada yaşıyormuş gibi konuşuyor. ‘Baltık ülkelerinde emekliler perişan’ diyor, herhalde kendisini Baltık ülkelerinden sayıyor ki konuşma yapıyor.  Allah Cumhurbaşkanı’na akıl fikir versin ki vatandaşla bu kadar dalga geçmesin.”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise Türkiye’nin tek çaresinin sandık olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Milletvekillerimiz, bizim için millete hizmet etmenin bir aracıdır. Gece gündüz yollardayız. Çünkü hata yapma şansımız yok. Türkiye için bu iktidardan kurtulabilmenin tek yolu seçimdir. Erken seçim değil, derhal seçim gerekiyor. Onun için sadece siyasi partilerin değil sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının, herkesin bir teyakkuz içerisinde olması gerekiyor. Neden? Suriye’de sıkışmış olan çocuklarımız için. Libya’da ne yaptığını bilmeden duran evlatlarımız için. Verdiğimiz şehitlerden sonra onlarca, milyonlarca göçmenin Türkiye’de yaşayıp, yarın bir gün bir güvenlik sorunu yarattığı Türkiye’de yaşamın nasıl olacağını bilemediğimiz için.”

Türkiye’de kaç tane IŞİD militanı el kaide militanı var. Kaç tane Afgan ajanı var. İktidar bunu bir an önce açıklamalıdır. 5 milyon düzensiz göçmenin yaşadığı bir ülkede, birileri ülkeye apar topar giriyor. Türkiye’de bir beka sorunu var.  Tek çare demokrasidir. Tek çare sandıktır. O sandıktan millet ittifakının çıkacağını inanıyoruz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.