CHP'Lİ AĞBABA BAKAN SOYLU'YA SESLENDİ:  "SENDE ONUR VARSA, O KOLTUKTA BİR DAKİKA DAHA OTURMAZSIN"

CHP'Lİ AĞBABA BAKAN SOYLU'YA SESLENDİ: "SENDE ONUR VARSA, O KOLTUKTA BİR DAKİKA DAHA OTURMAZSIN"

Organize suçörgütü lideri Sedat Peker'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile arasında aracılık yapan gazeteciyi ifşa etmek üzere, gazeteci Hadi Özışık ile yaptığı telefon görüşmesinin...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile arasında aracılık yapan gazeteciyi ifşa etmek üzere, gazeteci Hadi Özışık ile yaptığı telefon görüşmesinin kaydını yayınlaması, "siyaset-mafya" ilişkisi iddialarını gündeme taşıdı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba görüntü kaydında yer verilen iddialar üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya istifa çağrısı yaptı. Ağbaba, "Bir gazeteci, çete lideriyle İçişleri Bakanı arasında aracılık yapıyor. İçişleri Bakanı'na çağrı yapıyoruz; sende onur varsa bir dakika daha o koltukta oturmaz istifa edersin" dedi. 

CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, Peker'in, Özışık ile telefon görüşmesini ifşa etmesiyle devam eden, ‘siyaset-mafya’ ilişkisi iddialarını ANKA Haber Ajansı'na değerlendirdi. Ağbaba, "Bir gazeteci, çete lideriyle İçişleri Bakanı arasında aracılık yapıyor, net olarak ortaya çıkmıştır" diye konuştu. Bakan Soylu'ya çağrı yapan Ağbaba, "Sende onur varsa bir dakika daha o koltukta oturmaz istifa edersin. Çetenin, uyuşturucu liderlerinin devleti, siyasetçileri, ülkenin bakanlarını teslim aldığı bir manzarayla karşı karşıyayız" dedi. 

"BAKANIN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM"

"Anlaşılıyor ki, Sedat Peker’e koruma vermiş, çakar vermiş, plakalar vermiş. Bugün yine ortaya çıktı, Hadi Özışık’a koruma vermiş" diyen Ağbaba, "Soylu'nun istifa etmesi gerektiği" çağrısını yineledi ve şunları söyledi:

"İçişleri Bakanı hala muhalefeti suçluyor. Koltukta oturduğu her dakika, Türkiye için utançtır ve tabii ki bu organizasyonun başı saraydadır. Türkiye bir Cumhur ittifakı ve mafya tarafından yönetilmektedir ve mafyaya teslim olmuş durumdadır. Türkiye, filmlerde gördüğümüz gibi yönetiliyor. Türkiye bu ayıptan kurtulmalıdır."

"DERHAL ERKEN SEÇİME GİDİLMELİDİR"

Ağbaba, "At izi it izine karışmıştır. Artık bunlar ülkeyi yönetemiyor, derhal erken seçime gidilmelidir" sözleriyle iktidara tepki gösterirken şöyle konuştu:

"Türkiye bu yükten derhal kurtulmalıdır. Türkiye, hiçbir zaman çetelerle iş birliği yapan insanlar tarafından yönetilemedi. Bir taraftan eski İçişleri Bakanı, bir taraftan mevcut İçişleri Bakanı ve bir taraftan onları kavga ettirip izleyen bir Cumhurbaşkanı... Bu ayıbın en büyük sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır."

"HADİÖZIŞIK'IN NARGİLE İÇTİĞİ KAFEYİ POLİSLER BASAMAZ"

Gazeteci Hadi Özışık’ın organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile telefon görüşmesi sırasında kapalı olmasına karşın bir kafede olduğu ileri sürüldü. Özışık nargile içerken ve çay söylerken görüldü. Esnaf ve Sanatkarlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, bu görüntülere de tepki gösterdi. Ağbaba, "Hadi Özışık esnaf kapalıyken, nargile çekiyor çünkü sırtını Süleyman Soylu’ya dayamış. Çünkü biliyor ki, Hadi Özışık’ın nargile içtiği ya da başka şeyler içtiği yerleri polis basmaz, basamaz" dedi. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.