CHP'Lİ ADIGÜZEL POLİS AKADEMİSİ ALIMLARIYLA İLGİLİ CEMAATLERİİŞARET ETTİ: "HÜKÜMETE YAKIN VAKIFLARIN LİSTEYE YERLEŞTİRİLMESİ BEKLENİYOR"

CHP'Lİ ADIGÜZEL POLİS AKADEMİSİ ALIMLARIYLA İLGİLİ CEMAATLERİİŞARET ETTİ: "HÜKÜMETE YAKIN VAKIFLARIN LİSTEYE YERLEŞTİRİLMESİ BEKLENİYOR"

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Polis Eğitim Akademisi alımlarına ilişkin, "Şimdi 180 bin genç sonuçların neden açıklanmadığını merak ediyor. Ben...

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Polis Eğitim Akademisi alımlarına ilişkin, "Şimdi 180 bin genç sonuçların neden açıklanmadığını merak ediyor. Ben nedenini söyleyeyim; İçişleri Bakanlığı içerisinde yuvalanmış bulunan Menzil Cemaati’nin listeleri kendi adamlarına göre kontrol etmesi bekleniyor. Yine TÜGVA, TÜRGEV, İlim Yayma Cemiyeti ve ENSAR gibi hükümete yakın vakıf ve derneklerin kendi adamlarını listede yarıştırması ve yerleştirmesi bekleniyor" dedi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel İçişleri Bakanlığı’nın 2020’nin Aralık ayında açtığı 8 bin kişilik kadroya 180 bin kişinin başvurduğunu, ancak sonuçların halen açıklanmadığını söyledi. Adıgüzel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

Adıgüzel konuya ilişkin bir video da yayınlayarak, "Şimdi 180 bin genç sonuçların neden açıklanmadığını merak ediyor. Ben nedenini söyleyeyim; İçişleri Bakanlığı içerisinde yuvalanmış bulunan Menzil Cemaati’nin listeleri kendi adamlarına göre kontrol etmesi bekleniyor. Yine TÜGVA TÜRGEV, İlim Yayma Cemiyeti ve ENSAR gibi hükümete yakın vakıf ve derneklerin kendi adamlarını listede yarıştırması ve yerleştirmesi bekleniyor" dedi. 

İLANDAN SONRA PERSONEL SAYISI MI ARTIRILDI?

Adıgüzel'in, Bakan Soylu’ya yönelttiği sorular şöyle:

“Geçen bunca süreye rağmen alımlar için niçin beklenilmektedir? Alınacak personel sayısında ilan edildikten sonra artış yapıldığı doğru mudur? Bir artış yapıldı ise sayısı nedir ve hangi alanda kullanılacaktır? Bu ilave kadroya alınacak kişiler önceki başvurular ve mülakatlar arasından mı seçilecektir? Yoksa bu ilave kadroları başvuru şartları ve alınacak kişiler farklı mıdır?'”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.