CHP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI AYLİN NAZLIAKA, HATAY BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

CHP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI AYLİN NAZLIAKA, HATAY BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti. Hatay’da olmaktan duyduğu memnuniyeti...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti. Hatay’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Nazlıaka, "Hatay, doğası, tarihi kimliği ve mutfağı ile çok özel ve değerli bir şehir. Medeniyetler beşiği, farklılıklardan fark yaratabilen ve her kesimi kucaklayabilen, herkesin özgürce yaşayabildiği bir şehir. Hatay’daki yaşam biçimi tüm Türkiye’ye yayılsın ve buradaki ışık tüm Türkiye’yi aydınlatsın" diye konuştu.

Gerçekleştirilen ziyarete, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ramiz Parlar, CHP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu(MYK) üyeleri katılım gösterdi.

“YÖNETİCİLERİMİZİN VE KADIN KOLLARIMIZIN BURADA OLMASI TARİHİ ZENGİNLİĞİME ZENGİNLİK KATIYOR"

Ziyaretinden dolayı Nazlıaka'ya teşekkür eden Başkan Savaş, “Hatay gerçekten tarihi açıdan önemli bir şehir. Yöneticilerimizin ve kadın kollarımızın burada olması bizleri Hatay’da güçlü kılıyor. Biz de yerel yönetimler olarak çalışıyoruz. Bundan sonraki süreç içerisinde tüm dünyanın gıpta ile bakacağı bir yönetim anlayışı ile ekonomiden hukuka, eğitimden dış politikaya kadar bütün alanlarda Türkiye’nin dünyada söz sahibi olmasını diliyoruz” dedi.

Türkiye’nin geleceği ile ilgili karamsar tablo çizen gençlerin ve çocukların, kendi çabaları ile geleceğe umutla bakmaya başlamasını umduklarını anlatan Savaş, “Çalışmalarınızda sizlere kolaylıklar diliyorum. Çalışmalarınızın ülkemize ve memleketimize faydalı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.  

“HATAY, DOĞASI, TARİHİ KİMLİĞİ VE MUTFAĞI İLE ÇOK ÖZEL VE DEĞERLİ BİR ŞEHİR”

Hatay’da olmaktan dolayıçok mutlu olduğunu belirten Aylin Nazlıaka da şunları söyledi:

“Hatay, doğası, tarihi kimliği ve mutfağı ile çok özel ve değerli bir şehir. Medeniyetler beşiği, farklılıklardan fark yaratabilen ve her kesimi kucaklayabilen, herkesin özgürce yaşayabildiği bir şehir. Hatay’daki yaşam biçimi tüm Türkiye’ye yayılsın ve buradaki ışık tüm Türkiye’yi aydınlatsın. Partimizin adalet yürüyüşü ile başlayan sonrasında İyi Parti’ye 15 milletvekili vererek Millet İttifakı’nı kuran süreci son olarak yerel seçimlerde büyük bir başarıyla sonuçlandı. Şu anda Türkiye’nin yarıdan fazlası gayrisafi milli hasılasının yarıdan fazlası Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından yönetiliyor. 31 Mart’taki daha sonra 23 Haziran’da da İstanbul’da değer bulan seçim sonuçları bize artık Türkiye’de bir değişimin kaçınılmaz olduğunu gösterdi.”

NAZLIAKA: “HER YERDE HALKIMIZA GERÇEKLERİ ANLATIYORUZ”

Türkiye’nin her köşesinde vatandaşlar ile bir araya geldiklerini belirten Nazlıaka, “Genel başkanımız, milletvekillerimiz, örgütümüz, kadın kollarımız olarak il il, ilçe ilçe, köy köy ve mahalle mahalle geziyoruz. Ve her yerde halkımıza gerçekleri anlatıyoruz. Onların dertlerini dinliyoruz. Ve görüyoruz ki halk da değişim istiyor. O değişimi tetikleyecek olan süreç yerel yönetimlerden başlıyor. Onun için sizlerin buradaki başarısıülkemizin kadersel sürecin de belirleyicisi olacak. Bu noktada çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. İlk yapılacak olan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak olan tüm kadrolar olarak birlik beraberlik içinde çalışmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Ev sahipliğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Başkan Savaş, ziyaretin sonunda Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve beraberindeki heyete hediyeler takdim etti.

Hatay’ya bir dizi ziyarette bulunmak için gelen Nazlıaka ve beraberindeki heyet , daha sonra Defne Kadın Dayanışma Merkezi'ne geçerek Defne Belediye Başkanıİbrahim Güzel’den gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“HATAY’IN TÜM İLLERE ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUZ”

Hatay’a kazandırılan dayanışma merkezinin Türkiye’ye örnek olacağını ifade eden Nazlıaka, “Bugün medeniyetler beşiği olan, farklılıklardan fark yaratan Hatay’ımıza geldik. Çok güzel bir ev sahipliği gerçekleştiriliyor. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak tüm illerimizin kadın dostu bir kent olunmasınıçok önemsiyoruz. Hatay bu açıdan güzel bir örnek oluşturuyor. Özellikle kadına yönelik bütçe ayrılması, kadın sığınma evlerinin yapılması, kadın kreşlerinin ve kadın dayanışma merkezlerinin yapılması bizim çok önemsediğimiz konular. Bu konularda her ilimizin daha iyi olmasını arzu ediyoruz. Ve Hatay’ın tüm illere örnek olmasını diliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.