CHP İZMİR İL BAŞKANI YÜCEL VE ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ'DEN CEYDA ÖNAL'IN AİLESİNE ZİYARET

CHP İZMİR İL BAŞKANI YÜCEL VE ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ'DEN CEYDA ÖNAL'IN AİLESİNE ZİYARET

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, eşi tarafından öldürülen Ceyda Önal'ın ailesine baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, eşi tarafından öldürülen Ceyda Önal'ın ailesine baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

Çiğli'de üst üste yaşanan iki kadın cinayetinin ardından İl Başkanı Deniz Yücel ve Belediye Başkanı Utku Gümrükçü Ceyda Önal'ın  annesi Halide Yüksel ve babası Arif Yüksel’i evlerinde ziyaret etti.

DENİZ YÜCEL: "İÇİMİZ ACIYOR, YÜREĞİMİZ YANIYOR"

Deniz Yücel, “Artık her gün kadın cinayetleri ile ilgili haberler alır olduk. Her seferinde içimiz acıyor, yüreğimiz yanıyor. Çiğli ilçemizde üst üste yaşanan kadın cinayetleri haberleri de bizleri ayrıca üzdü ve yaraladı” dedi. Yücel, şunları söyledi:

“Kadınlarımızı yaşatmak, haklarını korumak için toplumun birçok kesimi bizim gibi çabalarken, maalesef bu acıları görmezden gelen, kadın haklarını ve yaşamını koruyan sözleşmeleri hiçe sayanlar var. Bir kadının ölümü aslında onunla birlikte vicdanın, yaşam hakkının, özgürlüğün de bir nebze daha ölümü anlamına geliyor. Üstelik bir kadın ölünce çocukların annesi, bir anne babanın evladı da ölüyor. Yaşanan acılar, onların yaşadığı acı ve çaresizlikle daha da katlanıyor. İnsan annesini, evladını kaybettikten sonra hiçbir şey o acıya teselli olmaz. Ama bizler başka kadınlar, başka anneler, başka evlatlar hayatını kaybetmesin diye kadın hakları için ve kadına karşı uygulanan şiddetle mücadele etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Hayattan koparılan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine bir kez daha baş sağlığı diliyoruz. Ama artık kadınlarımızı erkek şiddetiyle toprağa vermek değil, onlara hak ettikleri özgürlükleri ve korkmadan insanca yaşayacakları bir ülke vermek istiyoruz. Bu hepimizi kahreden olayların son bulması, kadına şiddeti teşvik edenlerin akıllarını başlarına alması için kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz."

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: "TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Katillerin gerekli cezayı almaları adına sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirten Başkan Gümrükçüde şöyle konuştu:

“İlçemizde meydana gelen kadın cinayetlerinden dolayı son derece üzgünüz. İki olayla ilgili yetkililerden bilgi aldık. İki cani de şu an tutuklanmış durumda. Kadınların eşit hak ve özgürlük mücadelesi için son derece önemli olan İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesinin ardından yaşanan bu olaylar hepimizi bir kez daha düşündürmeli. Çiğli Belediyesi olarak, kadınlara karşı işlenen sözlü, fiziksel ve diğer her türlü şiddet olayının son bulması için taşın altına elimizi koymaktan asla çekinmeyeceğiz. Her yeni güne kadın cinayetleriyle uyanmaktan bıktık usandık. Kadına şiddet olaylarıyla ilgili herkes, toplumumuzun hassasiyetini göz önünde bulundurarak hareket etmeli.” 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.