Çankaya'da Sanatla Buluşma Zamanı

Çankaya'da Sanatla Buluşma Zamanı

Çankaya Belediyesi, seçim sürecinin ardından haziran ayında Başkentlileri, festivaller ve sergilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Çankaya, Haziran'a 4 sergi, 3 tiyatro, 2 konser 3 söyleşi etkinlikleri ve bir çocuk filmleri festivali ile merhaba diyecek.

Çankaya Belediyesi, kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya devam ediyor. Sanata ve sanatçıya desteğini artırarak sürdüren Çankaya Belediyesinin kültür merkezleri, ‘sanatla buluşma zamanı’na dönüşüyor. Seçim maratonunun ardından Çankaya'nın kültür merkezlerinde haziran ayında birbirinden değerli 4 sergi, 3 tiyatro, 2 konser 3 söyleşi etkinlikleri ve 6. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali Çankayalılarla buluşacak.

ÇOCUK DİYARI FİLM FESTİVALİ 2 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Çankaya Belediyesinden öğrencilere erken karne hediyesi geliyor. Çankaya Belediyesinin ev sahipliğinde 6. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali 2 Haziran’da başlıyor. 9 Haziran'a kadar sürecek festivalde 30'dan fazla film çocuklarla buluşacak. Paneller, sergiler ve konserlere süslenecek festivalde minik öğrenciler Çankaya Evleri ve Mülkiyeliler Kültür Merkezi'nde 11 farklı atölyede konularında uzman konuklardan sanat dersleri alacak.

HAZİRAN AYI "ÖYKÜ"NÜN AYI

Haziran ayını "Sanatla Buluşma Zamanı"na çeviren Çankaya Belediyesinin desteğiyle bu yıl 20'ncisi düzenlenecek Uluslararası Ankara Öykü Günleri 10 Haziran'da başlıyor. 17 Haziran'a kadar sürecek öykü günlerinde bu yıl “özgürlük, bağımsızlık, direniş” temalarına odaklanılacak. Forum, panel, söyleşi ve atölyelerden oluşan etkinlikler Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Çankaya Belediyesinin haziran ayı kültür sanat etkinliklerinin detaylarına https://kultursanat.cankaya.bel.tr/ adresinden ulaşılabilir, cankayaks facebook, twitter ve instagram sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.     

x5easv6yofhtj3skvuldIzra.jpg

cqwpsvgon3125x4p0j97zlhb.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.