ÇANKAYA BELEDİYESİ'NDEN 1. SINIF “ATIK GETİRME MERKEZİ”

ÇANKAYA BELEDİYESİ'NDEN 1. SINIF “ATIK GETİRME MERKEZİ”

Çankaya Belediyesi, sıfır atık yönetim sistemi kapsamında ilçenin farklı noktalarına yerleştirdiği 9 adet mobil atık getirme merkezinin ardından şimdi de 1. sınıf atık getirme merkezini...

Çankaya Belediyesi, sıfır atık yönetim sistemi kapsamında ilçenin farklı noktalarına yerleştirdiği 9 adet mobil atık getirme merkezinin ardından şimdi de 1. sınıf atık getirme merkezini hizmete sunuyor.

Çevre ve insan sağlığının korunmasının yanı sıra geri dönüşüm kültürünün de oluşturulmasının amaçlandığı proje ile atıkların kaynağında ayrıştırılarak toplanması sağlanıyor.

Birlik Mahallesi Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Kampüs Alanı içerisinde kurulan 1050 metrekarelik merkezde, kağıt, cam, plastik, metal, pil, tekstil atıkları, elektrikli ve elektronik eşya, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar, ömrünü tamamlamış lastikler ve hacimli atıklar için konteynerler bulunuyor. 

Haziran ayında hizmete girecek merkeze evlerinde biriktirmiş oldukları geri kazanılabilen atıkları getiren vatandaşlar, geri dönüşüme katkı sağlayarak aynı zamanda ekonomiye ve çevreye de destek olmuş olacaklar.  

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.