BÜTÇE REKORU KIRAN KUŞADASI BELEDİYESİ, KREDİ NOTUNU DA YÜKSELTTİ

BÜTÇE REKORU KIRAN KUŞADASI BELEDİYESİ, KREDİ NOTUNU DA YÜKSELTTİ

Son 5 yılın gerçekleşen bütçe rekorunu kıran Kuşadası Belediyesi, elde ettiği mali istikrar ile kredi notunu yükseltmeyi de başardı. Geçmiş yıllardan artarak gelen kredi borçları sebebi...

Son 5 yılın gerçekleşen bütçe rekorunu kıran Kuşadası Belediyesi, elde ettiği mali istikrar ile kredi notunu yükseltmeyi de başardı. Geçmiş yıllardan artarak gelen kredi borçları sebebi ile yeni kredi alamaz hale gelen Kuşadası Belediyesi, kredi karnesinin düzelmesiyle yeniden kredi alabilir duruma geldi.

ESKİ KREDİ BORÇLARI ÖDENDİ

Geçmiş yıllardan artarak gelen İlbank ve diğer banka borçları sebebi ile yeni kredi alamaz duruma gelen Kuşadası Belediyesi, kredi notunu yükselterek yeniden kredi alabilen bir kurum haline geldi. 2020 yılında geçmiş dönemden devralınan 40 milyon 674 bin 189 TL kredi borcunun 24 milyon 949 bin 807 TL’sini ödedi.  Kent genelinde sürdürülen altyapı ve üstyapı yenileme çalışmalarında kullanılmak üzere alınan 14 milyon krediyi de belirlenen plan çerçevesinde düzenli olarak ödeyen Kuşadası Belediyesi, zaruri durumlar dışında yeni kredi kullanmadı.

“YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Kuşadası Belediye BaşkanıÖmer Günel, finansal yapıya profesyonel bir bakış açısı ile yaklaştıklarını belirterek öncelikli hedeflerinin sürdürülebilir bir bütçe yaratmak olduğuna dikkat çekti. 2020 yılının Mart ayında başlayan pandemi sürecinde artan toplum sağlığını korumaya yönelik önlemler ve sosyal yardım ihtiyacına rağmen önemli bir finansal başarı yakaladıklarını ifade eden Başkan Ömer Günel, şöyle konuştu:

“Bu süreçte bir yandan vatandaşlarımızın sağlığını korumak için gerekli önlemleri alırken bir yandan da pandeminin yarattığı olumsuz ekonomik koşullar nedeniyle mağduriyet yaşayan hemşehrilerimize destek olduk. Bu durum elbette ki bütçemizde geçmiş yıllara oranla ek bir maliyete neden oldu. Öte yandan başlattığımız hizmet seferberliği ile kentimizin uzun yıllardır biriken alt ve üst yapı sorunlarınıçözmek için Aydın Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği içerisinde 7/24 sahada olduk. Çalışmalarımıza ne sosyal belediyecilikten ne de kaliteli hizmet anlayışımızdan taviz vermeden devam ettik. Yakaladığımız bu ivmeyi bundan sonraki süreçte de sürdürmek için gerekli tedbirleri aldık. Kuşadası’nı Türk turizminin amiral gemisi haline getirme hedefimizden sapmadan hemşehrilerimizin ve ziyaretçilerimizin memnuniyeti için hizmetlerimize ve yatırımlarımıza devam edeceğiz.”  

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.