BTP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN BAŞ: "DOLAR 10 LİRA OLSA KİM ŞAŞIRIR?"(YARINA-BEKLESİN)

BTP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN BAŞ: "DOLAR 10 LİRA OLSA KİM ŞAŞIRIR?"(YARINA-BEKLESİN)

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş ekonomi gündemine ilişkin, "Merkez Bankası Başkanı'nı değiştirerek, faizleri yükselterek hiçbir şey yapamazlar. Nitekim Sayın...

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş ekonomi gündemine ilişkin, "Merkez Bankası Başkanı'nı değiştirerek, faizleri yükselterek hiçbir şey yapamazlar. Nitekim Sayın Kavcıoğlu'nun Sayın Naci Ağbal'dan farklı yapacak hiçbir şeyi yok. O da ilk Para Kurulu toplantısında muhtemelen faiz artıracak. Şu anda doların önü çok açık. Dolar yarın sabah uyandığımızda 10 lira olsa kim şaşırır?" dedi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, faiz artışı, Merkez Bankası Başkanı'nın değişimi ve dolardaki yükselişe değinen Baş, şunları söyledi:

“Şu anda doların önü çok açık. Dolar yarın sabah uyandığımızda 10 lira olsa kim şaşırır." diyen BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, "Türkiye'nin geldiği durum bu. 20 ayda 4 kez Merkez Bankası Başkanı değişiyor. Neye göre bunu değişiyoruz? Niye Merkez Bankası Başkanı'nı değiştirmeye ihtiyaç duyuyoruz? Halkın bu tip problemleri mi var? Vatandaş evine ekmek götüremiyor. İşsizlik sebebiyle intiharları görüyoruz. Anadolu'ya gittiğiniz zaman insanlar çok kötü pozisyonda, İstanbul'u geziyorsunuz insanlar çok kötü pozisyonda, esnaf kan ağlıyor. Vatandaş, "bize imkan sağlayın, para verin" diyor.  Şimdi bir vatandaş olarak soruyorum; bizim kendi elimizle seçtiğimiz iktidarın ne yapması lazım, bizim taleplerimizi yerine getirmesi lazım. Peki bugün ne oluyor? Sanki böyle talepler hiç olmamış gibi kendi dünyalarında, kendi siyasetlerini yapıyorlar. Niçin yapıyorlar? Kendi koltukları için. Böyle ülke yönetilemez."

"MİLLİ EKONOMİ MODELİ BİR KANUNDUR"

Bugünün ekonomisinde, “Milli Ekonomi Modeli’nin” artık bir kanun olduğunu belirten, Hüseyin Baş, şöyle konuştu:

"Bu Rusya'da uygulanıyor, Çin'de uygulanıyor, Güney Afrika'da uygulanıyor, Brezilya'da uygulanıyor. Biz bunlara genel olarak BRICS ülkeleri diyoruz. Milli Ekonomi Modeli'ni uygulayan ülkelerin ekonomileri ortada. Bugün Çin dünyanın en büyük ekonomisi haline geldi. Bu bizim söylemimiz değil. Bugün ABD'nin gayri safi milli hasılası 19 trilyon dolar, Çin'in ki 21 trilyon dolar. Hiçbir faiz lobisi, hiçbir sözüm ona Londra tefecisi Çin ekonomisine bu tip müdahaleler yapamıyor. Peki sadece BRICS ülkeleri mi bunu uyguluyor, hayır! "

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ELEŞTİRİSİ, MADEM AHLAKSIZLIKTI NEDEN İMZALADIN?”

İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine ilişkin görüşlerini aktaran Baş, şunları söyledi:

"Bu sözleşmeyi kim imzaladı, ben mi imzaladım? 2011 yılında mevcut iktidar davullarla, zurnalarla imzaladı. Sözleşmeyi Türkiye hazırladı, ilk imza atan ülke Türkiye, İstanbul'da yapıldı. Madem bu kadar ahlaksızlıktı neden imza attın? Konuya buradan yaklaşmak lazım. İstediğimiz kadar eleştirelim hiçbir sonuç alamayacağız. Zifiri bir karanlığa girdik, bu karanlıktan çıkmanın tek yolu milletin doğru iradeyi ortaya koymasıdır. Biz buna hazırız. Elimizde de çok çok güçlü bir argüman olan Milli Ekonomi Modeli var. Tekrar ediyorum gün itibariyla kanun olmuş bir model var elimizde. Bunu kullanalım ve Türkiye'yi ayağa kaldıralım."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.