BORNOVA'DA VEFA MECLİSİ

BORNOVA'DA VEFA MECLİSİ

Bornova Belediyesi, 30 Ekim Depremi’nin mucize bebeği Ayda’nın annesi Fidan Gezgin, aynı depremde yaşamını yitiren ikizler Sayra ve Çınar ile belde olduğu yıllarda iki dönem Altındağ Belediye...

Bornova Belediyesi, 30 Ekim Depremi’nin mucize bebeği Ayda’nın annesi Fidan Gezgin, aynı depremde yaşamını yitiren ikizler Sayra ve Çınar ile belde olduğu yıllarda iki dönem Altındağ Belediye Başkanlığı yapan Hilmi Ok’un isimlerini ölümsüzleştiriyor. Fidan Gezgin’in adı Atatürk Mahallesi’ndeki bir parka, Sayra ve Çınar’ın adları Atatürk Kitaplığı’ndaki Çocuk Kitapları Bölümü’ne, Hilmi Ok’un adı ise Altındağ Rekreasyon Alanı’na verilecek.

Bornova Belediyesi’nin Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, tam kapanma nedeniyle gecikmeli olarak yapıldı. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde Bornova Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşen mecliste, 30 Ekim Depremi’nde enkazdan 91 saat sonra canlı olarak çıkarılan mucize bebek Ayda’nın annesi Fidan Gezgin'jn adının Atatürk Mahallesi’ndeki bir parka, aynı depremde hayatını kaybeden 15 yaşındaki ikizler Sayra ve Çınar Alpgündüz’ün isimlerinin Atatürk Kitaplığı’ndaki Çocuk Kitapları Bölümü’ne verilmesi oybirliği ile kabul edildi. Bornova Belediye Meclisi’nde ayrıca belde olduğu yıllarda iki dönem Altındağ Belediye Başkanlığı yapan Hilmi Ok’un adının Altındağ Rekreasyon Alanı’na verilmesi kararı da oy birliği ile alındı.

İDUĞ'DAN MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, depremde yaşamını yitirenleri tekrar anarak, “23 Nisan Ayda ile birlikte ziyaretime gelen abisi Atakan, annesinin adının Atatürk Mahallesi’nde evlerinin yakınındaki parka verilmesini istemişti. Bugün onun isteğini yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynışekilde aynı depremde hayatlarını kaybeden  Sayra ve Çınar ile belde olduğu yıllarda iki dönem Altındağ Belediye Başkanlığı yapan Hilmi Ok’un adını da oybirliği ile aldığımız kararla Bornova’da yaşatacağız. Tüm meclis üyelerimize gösterdiklerini duyarlılık için çok teşekkür ediyorum” dedi.

ŞAMPİYONLARA TAM ALTIN

Bornova Belediyesi Meclis toplantısında ayrıca Gençler Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası’nda ikinci olan Sıla Karakuş ile Avrupa Halter Şampiyonası koparma dalında üçüncü olan Rabia Kaya’ya tam altın verilmesi kararı alındı. Bornova Belediyesi’nin başarılı sporcularıödülleri Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nda takdim edilecek.

MALİ BÜTÇE KABUL EDİLDİ

Bornova Belediyesi’nin 2020 Yılı Bütçe Kesin Hebası da görüşülerek kabul edildi. Kesin hesapla ilgili bir sunum yapan Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Ercan Kahya, pandemi ve ülke genelinde hissedilen ekonomik kriz döneminde ortaya çıkan rakamların bir başarı olduğunu belirterek, “Bornova Belediyesi 842 milyonluk  aktif büyüme gösterdi. 2020 yılında yüzde 9’luk büyüme sağlandı. Dönem varlıkları olarak büyüme yüzde 16, duran varlıklarda ise yüzde 7. Ayrıca kısa yabancı kaynaklarda yüzde 20’lik azalma söz konusu. Bunun nedeni öz kaynaklarımızın artması. Yani bilançomuz gayet başarılı. Gerçekleşme oranımız ise yüzde 92. Deprem ve pandeminin olduğu dönemde bu oran büyük başarıdır. Bunlar olunca önceliklerimiz değişti. Ekonomik belirsizliğin bu denli belirsiz olduğu koşullarda 17 milyonluk havuz yatırımı yapamazsınız. Biz bunlardan vazgeçmedik sadece erteledik. Mali yapımızı güçlendirdik. 1 milyona yaklaşan bilançoya ulaşmışız. Önümüzdeki dönemlerde yatırımlarımızı artırarak ve hizmet kalitemizi yükselterek Bornovalılara hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.