BORNOVA'DA GENÇLER İKLİM KRİZİNİ TARTIŞTI

BORNOVA'DA GENÇLER İKLİM KRİZİNİ TARTIŞTI

Bornova Belediyesi’nin 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında çevrimiçi olarak düzenlediği "İklim Krizini Durdurabilir Miyiz?" adlı panelde gençler, iklim değişikliğini masaya yatırdı. FFF...

Bornova Belediyesi’nin 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında çevrimiçi olarak düzenlediği "İklim Krizini Durdurabilir Miyiz?" adlı panelde gençler, iklim değişikliğini masaya yatırdı. FFF (Fridays For Futer) Genç İklim Aktivisti Maya Kılıç ve Açık Radyo Program YapımcısıÖzdeşÖzbay’ın konuşmacı olduğu panelin moderatörlüğünü ise Üniversite öğrencisi FİDEDER Gönüllüsü ve İklim Aktivisti Rana Yılmaz yaptı. 

Farkında mısız İklim Değişiyor Derneği (FİDEDER) iş birliği ile gerçekleşen panelde iklim krizi ve FFF(fridays for future) hareketi konuşuldu. 2018 yılında İsveç’li bir lise öğrencisi olan Greta Thunberg’in tarafından başlatılan ve zamanla yaygınlaşarak tüm dünyada belirlenen günlerde kitlesel olarak gerçekleştirilen iklim için okul grevi hareketinin amacı anlatıldı. Hareketin durumunu, iklim değişikliğinde gelinen nokta ve iklim değişikliğinin nasıl önlenebileceği konuları ele alındı. 

Panel,  19 Mart’ta düzenlenen iklim için okul grevine katkı koymak adına gerçekleştirildi. Dünyada yaşanan iklim değişikliği için gençlerin verdiği mücadeleye destek olmak istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak hepimizin görevi. Biz de Bornova Belediyesi olarak çevreci projeler üzerine çalışmalar yapıyoruz” dedi. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.