BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞA VERGİ KOLAYLIĞI

BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞA VERGİ KOLAYLIĞI

Bornova Belediyesi; emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinin ilk taksitlerinin son ödeme tarihi olan 31 Mayıs yaklaşırken, vatandaşların ödemelerini daha rahat yapabilmeleri için gerekli...

Bornova Belediyesi; emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinin ilk taksitlerinin son ödeme tarihi olan 31 Mayıs yaklaşırken, vatandaşların ödemelerini daha rahat yapabilmeleri için gerekli tüm önlemleri aldı. Vatandaşlara hem veznelerden hem de internet üzerinden ödeme yapma imkanı sunan Bornova Belediyesi, bahçesinde bulunan akıllı vezneden de 24 saat ödeme alabiliyor.

Koronavirüs salgını için Bornova Belediyesi’nin aldığı tedbirler kapsamında vergi ödemelerinde oluşan yoğunluğun önüne geçilebilmesi için, mükellefler; ödemelerini 10:00 – 16:00 saatleri arasında, Büyükpark içindeki Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Birimi ve Çamdibi veznesinden yapabiliyor.  

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerinden ve internet bankacılığı sistemi üzerinden de mükellef sicil numarası ile ödeme yapılabiliyor.

MOBİL ARAÇ CADDELERDE 

Ayrıca ilçenin farklı noktalarına mobil vergi aracı yollanırken, belediye.bornova.bel.tr internet sitesinden ve belediye binası bahçesinde bulunan akıllı vezneden de günün 24 saati online olarak ödeme yapılabiliyor.  

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, vatandaşların vergilerini daha rahat ödemeleri için her türlü kolaylığı sağladıklarını belirterek, yoğunluk yaşanmaması için mükelleflerin vergi ödemelerini son güne bırakmamaları konusunda hatırlatma yaptı. Başkan İduğ, “Bornovalılar, vergi ödeme konusunda her zaman büyük bir hassasiyet gösteriyor. Toplanan vergiler ilçemize hizmet ve yatırım olarak geri dönüyor” dedi. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.