BODRUMLU ÇOCUKLAR MAVİ YOLCULUĞU ÇİZECEK

BODRUMLU ÇOCUKLAR MAVİ YOLCULUĞU ÇİZECEK

Bodrum Deniz Müzesi, Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle 2020-2021 Eğitim-Öğretim YılıÖğrenci Programları kapsamında “II. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması”nı düzenleyeceğini...

Bodrum Deniz Müzesi, Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle 2020-2021 Eğitim-Öğretim YılıÖğrenci Programları kapsamında “II. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması”nı düzenleyeceğini duyurdu. 

Müzenin bağlı olduğu Bodrum Belediyesi ile Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Deniz Ticaret Odası, Barbaros Yachting, Aşkın Diving ve Bodrumspor Yelken Kulübü'nün destekleri ve sponsorluklarıyla kazanan çocuklara verilecek başarıödülleri şu şekilde:

1.kategori için bisiklet, sualtı fotoğraf makinesi, sualtı keşif seti, 2. kategori için yelken kursu, bisiklet, sualtı fotoğraf makinesi, 3. kategori için mavi yolculuk, dalış kursu, yelken kursu.

Ayrıca kazanan çocukların öğretmenlerine "Müze Hediye Seti" ve tüm katılımcılara sertifika ve hediyeler verileceği bildirildi.

Üç kategoride gerçekleşecek yarışmaya, Bodrum Yarımadası genelinden İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile Ortaokul 5.,6.,7. ve 8. sınıf öğrencileri katılabilecek.

Yarışmanın amacının, 1940’larda Halikarnas Balıkçısı ile Bodrum’da başlayan Mavi Yolculuk hareketinin önemini çocuklara öğretmek, yaşadıkları kentin bu değerini korumaları için bilinç oluşturmak ve genel anlamıyla kültürel hafızayı güçlendirmek olduğu açıklandı. T

Yarışmanın seçici kurulunda, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Musa Köksal ve Dr. Öğr. Gör. Barış Yılmaz, Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu bulunuyor. 

Katılım sağlamak isteyenler, yarışma şartnamesine www.bodrumdenizmuzesi.com müze web sitesinden ulaşabiliyor. Resimlerin, 1 Haziran 2020 tarihine kadar Bodrum Deniz Müzesi’ne teslim edilmesi gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.