BODRUM BELEDİYESİŞEHİR TİYATROSU, SAHNELERİNİ PANDEMİ KOŞULLARINA UYARAK AÇIYOR

BODRUM BELEDİYESİŞEHİR TİYATROSU, SAHNELERİNİ PANDEMİ KOŞULLARINA UYARAK AÇIYOR

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Nurol Kültür Merkezi’nde pandemi kurallarına tam uyum ile perdelerini açıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Nurol Kültür Merkezi’nde pandemi  kurallarına tam uyum ile perdelerini açıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 27 Mart Cumartesi Günü Saat 15.30’da , Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde (Oasis AVM)  sanatseverle buluşuyor. Tiyatronun müdürü Rezzan Şebin, “Tiyatromuz için 27 Mart’ın üç önemli anlamı var. Tabii öncelikle bütün dünyada kutlanan bir gün. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun üçüncü yaş günü ve de yeni oyunumuz  "Uçurtmanın Kuyruğu'nun prömiyeri. Oyuncu arkadaşlarımız ve ekibimiz pandemi nedeni ile tam bir yıl sonra ilk kez seyircisi ile buluşuyor. Tiyatrosever Bodrumlular da salonumuzu doldurdular zaten. Gişemizi kapattık artık” dedi.

Şebin, “Nurol Kültür Merkezi’nin gerek fuayesi, gerekse salonu ve sahnesi anti virüs hijyenik maddelerle fiziki olarak temizlendi. Ayrıca oyun öncesi ve arada olmak üzere püskürtme yolu ile dezenfekte edilecek. Oturma düzeni ise  bir dolu,  bir boş olarak titizlikle hazırlandı. Girişte HES kontrolü, ateşölçme gibi kuralları da uygulayacağız" diye konuştu.

“UÇURTMANIN KUYRUĞUNU YÖNETMEKTEN ÇOK MUTLUYUM”

Uçurtmanın Kuyruğu oyununun yönetmeni Ali Şahin de oyunla ilgili şunları söyledi:

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda Genel Sanat Yönetmenimiz Hüseyin Akşen'in onayı ile bu oyunun yönetmenliğini yapmaktan çok mutluyum. Sayın ve çok kıymetli oyun yazarımız, hocamız Savaş Dinçel’in eserini sahneye koymak benim için ayrı bir gurur kaynağı. Profesyonel oyuncularımızın performanslarına elbette ki tiyatro severler karar verecek ama tam not alacaklarından ben eminim.  Oyunumuzun konusu ise şöyle. Çocukluğundan beri disiplinle yetiştirilmiş ve disiplini saplantıya dönüştürmüş bir adam intihar etmeye karar verir. Veda mektubunu bitirdiğinde kapıçalar. Karşısında hiç tanımadığı başka bir adam vardır ve bu bilinmeyen misafir adam hakkında pek çok şey bilmektedir."

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.