BİNALİ YILDIRIM, PEKER'İN İDDİALARINA YANIT VERDİ: "İFTİRADIR, YALANDIR, ŞİDDETLE REDDEDİYORUZ"

BİNALİ YILDIRIM, PEKER'İN İDDİALARINA YANIT VERDİ: "İFTİRADIR, YALANDIR, ŞİDDETLE REDDEDİYORUZ"

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, organize suçörgütü lideri Sedat Peker'in bugün yayınladığı videoda uyuşturucu ticaretinin güzergahını değiştirmek için oğlu Erkam Yıldırım'ın...

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in bugün yayınladığı videoda uyuşturucu ticaretinin güzergahını değiştirmek için oğlu Erkam Yıldırım'ın Venezuela’ya gittiği iddialarına yanıt verdi. Yıldırım, “Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakarettir, en büyük yanlıştır. Tümüyle reddediyoruz" dedi.

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, partisinin İstanbul İl Başkanlığıönünde, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in, oğlu Erkam Yıldırım hakkındaki iddialarına ilişkin konuştu. Yıldırım, "Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz" diye konuştu.

Yıldırım, oğlu Erkam Yıldırım'ın, Peker'in iddia ettiği gibi Venezuela'ya ocak ve şubat ayında değil, geçen yıl aralık ayında tıbbi yardım götürmek için gittiğini söyledi. 

"ÇAMUR ATANIN ÖNCE KENDİ ELLERİ KİRLENİR"

Yıldırım, açıklamaları yaptı:

"Bugünkü yayınladığı videoda bizi de oğlum Erkam Yıldırım’ı da zikretti. Öncelikle şunu söyleyeyim; bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakarettir, en büyük yanlıştır. Tümüyle reddediyoruz. Bu olsa olsa çamur at izi kalsın türünden bir suçlamadır. Ama unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir.

Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi Ocak’ta Şubat’ta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde de Covid’le mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi birtakım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı da bundan ibarettir. O esnada Venezuela'da seçim olduğu için Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı, o münasebetle onlarla da birlikte oldu. Bazı sosyal medyada paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor, bu da gerçek dışıdır. Yanlıştır, kendi imkanlarıyla masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir."

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.