BİLGİ EVLERİ VE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ GEZİLERİ BAŞLADI

BİLGİ EVLERİ VE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ GEZİLERİ BAŞLADI

05 Temmuz 2024

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz bilim, kültür ve sanat gezileriyle çocuklar hem öğreniyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor. Ağustos ayının sonuna kadar sürecek gezilerle toplam 1500 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen geziler kapsamında öğrenciler; Harbiye, Robot, Aşiyan, Türkiye İş Bankası, İBB Dijital, Modern Sanatlar, Gazhane, Havacılık, Rahmi Koç, İslam Bilim ve Teknoloji, Dijital Deneyim, Kemal Sunal, Hababam Sınıfı, İtfaiye, Cumhuriyet ve Atatürk Müzeleri ile Trafik Eğitim Parkı, Rami Kütüphanesi, Matematik Evi, Florya Atatürk Köşkü, Miniatürk, Dolmabahçe, Topkapı Sarayı ve Soğuksu Macera Parkı gibi İstanbul'un tarihi ve önemli yerlerini keşfetme fırsatı yakalıyor.

Ömer Kayra Çelik: Geziler çok güzel

Robot Müzesi gezisine katılan Ömer Kayra Çelik, ‘’Müze çok güzeldi, çok beğendim. Burada insansı robotları, depremler için tasarlanmış Arat adlı robotu gördüm. Tekrar Robot Müzesine gelmek isterim. Sefaköy Bilgi Evi’nde robotik kodlama eğitimi alıyorum dolayısıyla bu gezi ekstra dikkatimi çekti. Ayrıca düzenlenecek tüm gezilere katılmak istiyorum’’ dedi.

Sefaköy Bilgi Evi öğrencilerinden Zilan Karakuş ise, “Kültürel ve eğlenceli bir gezi oldu. Robotların yapım aşamalarını, parçalarını gördüm. Temizlik ve garsonluk yapan, konuşan ve dans eden robotlar çok etkileyiciydi. Bize bu imkânları sağlayan Belediye Başkanı Kemal Çebi’ye çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bilgi Evlerine kayıt yaptıran tüm öğrenciler katılabiliyor

Bilim, kültür ve sanat gezilerine Küçükçekmece’de ikamet eden 8-13 yaş arası tüm öğrenciler katılabiliyor. Kontenjanın sınırlı olduğu gezilere katılım sağlayabilmek için Halkalı, Cennet, İkitelli, Kanarya, Mehmet Akif, Sefaköy ve Yarımburgaz Bilgi Evlerinden herhangi birine kimlik fotokopisi ve bir adet fotoğraf ile yüz yüze kayıt yaptırılması gerekiyor.

kuvjwlrjaeb5ikannsgsft7u.jpg

bfykoctv8juf1snIdzbx07oq.jpg

0wcyjs2l4ivbqkscheIpuwz7.jpg

lt0rmgakatxsqfeghb8cc4zh.jpg

5m241xjvptwe3hzv8zdcjqI6.jpg

ufms54eivx0hurqwknytdzg3.jpg

qgug2lbhrtcajxsm3se6581f.jpg

grgkvq3tstda95ycjhlpz428.jpg

sux8bq3t64k5bud9nmykcxfv.jpg

xchvslwjy6krcmtlrbz1Ivf5.jpg

I2uc4cstta9x0rojfqbn3ohw.jpg

vmhicqu8tapm107ufhqdcsdv.jpg

klxgnsdjm38nyfgqqacv4wej.jpg

lwjzrgpwdxu1ryzct2f8outb.jpg

mgkzdiadgsvfo2oxzrhnpvfh.jpg

4b3fjb0leazktxsfmshov52d.jpg

4qedpmnqoeioz0bw1hyIfvrf.jpg

c6s580fdbjmiqpu3Ipr1eacx.jpg

dornthwaidrkbqgcljlx3sxf.jpg

t1orbczuxhqnewj34vf9rfik.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.