BEŞİKTAŞ, SUYUNA SAHİP ÇIKIYOR

BEŞİKTAŞ, SUYUNA SAHİP ÇIKIYOR

Beşiktaş Belediyesi, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında farkındalık çalışmaları yapıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçede yaşayan vatandaşları su tasarrufuna teşvik...

Beşiktaş Belediyesi, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında farkındalık çalışmaları yapıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçede yaşayan vatandaşları su tasarrufuna teşvik etmek için perlatör aparatı dağıtımı gerçekleştirirken, su tasarrufu bilincini artırmaya yönelik olarak billboard çalışmaları yapıldı, pankartlar asıldı.

1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen ve bu sene de 28. yılı kutlanan Dünya Su Günü’nde Beşiktaş Belediyesi örnek çalışmalara imza attı. Tüm dünyada yaşanan ve ülkemizde de etkilerini gösteren küresel ısınma nedeniyle yaşanan su kıtlığına dikkat çekmek için Beşiktaş’ın önemli noktalarında bulunan billboardlara afişler asıldı.

Vatandaşlar, "Tasarruf Yoksa Yarın da Yok" yazılı afişlerdeki karekodları telefonlarıyla okutarak Beşiktaş Belediyesi’nin web sitesindeki su tasarrufu broşürlerine erişebiliyor. Belediye ekipleri, vatandaşların evlerinde su tasarrufu sağlayan perlatör aparatının dağıtımına başladı. Bunların yanı sıra okullarda da konuyla ilgili afişler asılarak çocuklara ve gençlere yönelik su tasarrufu bilincine dikkat çekildi.

“TÜKETİM ALIŞKANLIKLARIMIZI DEĞİŞTİRELİM, SUYUMUZU TASARRUFLU KULLANALIM”

Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Osman Asılsoy,  hem su tasarrufu hem de perlatör aparatı hakkında Beşiktaşlıları bilgilendirdi. Asılsoy, "Bugün 22 Mart Dünya Su Günü, ben de bugün su tasarrufunu evlerimizde nasıl yapabiliriz ondan bahsetmek istiyorum. Perlatör, suyun tasarruflu kullanılması için çok önemli bir aparat aslında. Musluklarımıza çok kolay bir şekilde takılan bu aparat bize yüksek bir su tasarrufu sağlıyor. Suya aslında bir defans yaparak suyun üstündeki basıncı alıp suyla havanın karışmasını sağlayan bir mekanizma. Musluğun ucuna takıldığı zaman suyun daha tasarruflu akmasını sağlıyor. Biz de perlatör kullanımını teşvik ederek suyun daha tasarruflu kullanılmasını hedefliyoruz. Tüketim alışkanlıklarımızı bir nebze olsa da değiştirerek gelecek nesillere çok daha yaşanılabilir bir dünya bırakabiliriz. Suyu tasarruflu kullanalım. Su kaynaklarımız hızla tükenirken, tasarruf hepimiz için hayati önem taşıyor. Dünya Su Günü kutlu olsun’’ diye konuştu.

“SUYU DİKKATSİZ KULLANDIĞIMIZ HER GÜN GELECEĞİMİZİ TEHLİKEYE SOKUYOR”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla paylaştığı mesajda, “Su kaynaklarımız hızla tükenirken, tasarruf hepimiz için hayati önem taşıyor. Suyu dikkatsiz kullandığımız her gün, gelecekteki varlığımızı tehlikeye sokuyor. 22 Mart Dünya Su Günü vesilesi ile kaynaklarımızın bilinçle kullanımını aklımızdan çıkarmayalım" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.