BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’NDEN 18 MART’A ÖZEL ÇALIŞMA

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’NDEN 18 MART’A ÖZEL ÇALIŞMA

Beşiktaş Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde özel bir çalışmaya imza attı. 1913-15 yılları arasında Kabataş Lisesi’nde öğrenci olan ve cephede şehit olan...

Beşiktaş Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde özel bir çalışmaya imza attı. 1913-15 yılları arasında Kabataş Lisesi’nde öğrenci olan ve cephede şehit olan öğrencilerin anısına bir okul yıllığı hazırladı. Hazırlanan bu çalışma da özel bir video ile paylaşıldı.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yılı kapsamında Beşiktaş Belediyesi de özel içerikler hazırlayarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman şehitleri unutmadı.  Kabataş Lisesi’nde 1913-1915 yılları arasıöğrenci olan ve cepheye giderek şehit düşen öğrenciler için okul yıllığı hazırlandı. 3 yıl boyunca mezun veremeyen Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri için bir video içerik çalışması yapıldı. Çalışmaya Beşiktaş’ın bir değeri olan Kabataş Vakfı Okulları da arşiv süreç yönetiminde destek oldu. Anlamlı video, Beşiktaş Belediyesi ve Başkan Rıza Akpolat’ın hesaplarından paylaşıldı.

BEŞİKTAŞ’TA BİLBOARDLAR ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN AFİŞLERİYLE DONATILDI

Ayrıca tüm Beşiktaş’ta, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü nedeniyle ilçedeki billboardlara şehitlere duyulan minneti ifade eden afişler asıldı.

“ATAMIZIN EMANETLERİNİ DAİMA YAŞATACAĞIZ”

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı emanetin büyüklüğünün farkındayız. Atamızın emanetlerini daima koruyacak ve yaşatacağız" diyen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

 “Dünya siyasi tarihini, bizim bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizi biçimlendiren Çanakkale Zaferi, geleceğimize ışık tutmaya devam ediyor. Ulusumuzun direncini, bağımsızlık istencini canla başla ortaya koyan bütün kahramanlarımız bu toprakların işgal edilemeyeceğini ve bunun bedelinin ne denli ağır olduğunu göstermişlerdir. Büyük komutan Atatürk’ün izinde cesaretle ortaya konulan direniş insanlık tarihinde örneği görülmemiştir. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümünde, başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.