"BEN ANLAMAM" DİYEN AKP’Lİ NERGİS’E CHP'Lİ ARIK'TAN YANIT GELDİ: "KİBAR FEYZO FİLMİNİN İÇERİSİNDE GİBİYİZ"

"BEN ANLAMAM" DİYEN AKP’Lİ NERGİS’E CHP'Lİ ARIK'TAN YANIT GELDİ: "KİBAR FEYZO FİLMİNİN İÇERİSİNDE GİBİYİZ"

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’in “Merkez Bankası Başkanı’nın değişmesinin bir sebebi olabilir. Ben bu konulardan çok anlamam… Cumhurbaşkanı’mızın...

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’in “Merkez Bankası Başkanı’nın değişmesinin bir sebebi olabilir. Ben bu konulardan çok anlamam… Cumhurbaşkanı’mızın bizim bilmediğimiz konuları bildiği aşikar” yorumunu yapmasını eleştirdi. Arık, “21. Yüzyıl Türkiye’sinde değil de Kibar Feyzo filminin içerisinde gibiyiz. Hülya Hanım hepiniz ‘ben bilmem ağam bilir’ dediğiniz için ülkemizin ekonomik durumu böyle. Ekonomimizi merak ediyorsanız, girin bir esnafa, o size en ince detayına kadar anlatır” diye konuştu. 

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’in katıldığı televizyon programında “Merkez Bankası Başkanı’nın değişmesinin bir sebebi olabilir. Ben bu konulardan çok anlamam. Sizin gibi yorum yapıyorum. Bazışeyleri biz bilmiyoruz. Her şey bize açık değil. Cumhurbaşkanı’mızın ve bu konulardaki yetkilerin bizim bilmediğimiz konuları bildiği aşikar” diye konuştu. AKP’li Nergis’in bu sözlerini eleştiren CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık şöyle konuştu:

“Yani ‘ben bilmem ağam bilir’ diyor. 21. yüzyıl Türkiye’sinde değil de Kibar Feyzo filminin içerisinde gibiyiz. Hülya Hanım aksini söylese, ‘ula hepinizi ben besliyorum vallahi satarım köyü’ dediği gibi Hülya Hanım da ‘hepinizi ben milletvekili yaptım, alırım hepinizi’ demesinden mi korkuyor? Hülya Hanım hepiniz ‘ben bilmem ağam bilir’ dediğiniz için ülkemizin ekonomik durumu böyle. Ekonomimizi merak ediyorsanız, girin bir esnafa, o size en ince detayına kadar anlatır.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.