Belediyeden Aldığı Eğitimle Büyük Gelişme Kaydetti

Belediyeden Aldığı Eğitimle Büyük Gelişme Kaydetti

Esenyurt Belediyesi, doğuştan öğrenme güçlüğü ve hiperaktivitetanısı konulan 12 yaşındaki Miraç Mengütaş’a umut oldu. Küçük Miraç,belediyeden aldığı bireysel eğitimle okuma yazmayı öğrenerek büyük bir başarıgösterdi.

 

Verdiği eğitimlerle özel çocukların yanında olmayadevam eden Esenyurt Belediyesi, 12 yaşındaki Miraç Mengütaş’a umut oldu.Doğuştan öğrenme ve hiperaktivite tanısı konulan Mengütaş’ın ailesi eğitim içinbelediyeye başvuruda bulundu. Başvuru sonrası bireysel eğitimlere başlayanKüçük Miraç, uzman hocaların özverili dersleri sayesinde okuma ve yazmayıöğrenerek büyük ilerleme kaydetti. Merkezde eğitim veren hocalar, özelbireylerin her zaman yanında olduklarını ifade ederken minik Miraç’ın ailesi dedesteklerinden dolayı Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’e teşekküretti.

 

“Özel Çocuklarımıza Umut Olmaya Devam Ediyoruz”

 

Küçük Miraç’ın aldığı eğitimler sonunda büyük ilerlemekaydettiğini söyleyen Esenyurt Belediyesi Özel Eğitim Bireysel Öğretmeni CansuŞahin şöyle konuştu: “Öğrencimiz Miraç Mengütaş, kurumumuza öğrenme güçlüğü vehiperaktivite tanısı ile geldi. Kurumumuzda bireysel eğitim seanslarıylaakademik anlamda Miraç’a destek olmaktayız. Öğrencimiz buraya geldiğindeharfleri ve okuma yazmayı bilmiyordu. Özel teknik ve yöntemlerle önce harfleri,sonra da okuma ve yazmayı öğrettik. Miraç dikte yöntemi ile öğrendiklerimizi depekiştirerek tamamen büyük ilerleme sağladı. Miraç artık okuyor, yazıyor veanlıyor. Esenyurt Belediyesi Özel Eğitim Merkezi olarak özel çocuklarımıza umutolmaya devam ediyoruz.”

 

“Başkan Özer’e Çok Teşekkür Ediyorum”

 

Oğlu Miraç’ın aldığı eğitim sonrası derslerine dahaiyi konsantre olduğunu söyleyen anne Esra Mengütaş ise şunları ekledi: “BizMiraç ile kuruma geldiğimizde hiç okuma yazma bilmiyordu. Okuma yazmayapamıyorduk, ders çalışamıyorduk. Buraya geldiğimizde gayet güzel bir şekildederslerimize konsantre olduk. Okuma yazma öğrendik, dikte yapıyoruz.Hocalarımızdan çok memnunuz. Ben bir anne olarak Belediye Başkanımız Prof. Dr.Ahmet Özer’e çok teşekkür ediyorum. Bize böyle bir imkan sunduğu için gerçektençok minnettarım.”

8kza4kwbonp0ojdhirpbrumg.jpg

jpywcubgskv5d2a0t4osqh1i.jpg

16ryxn4vmt3wbblfsIwzgeul.jpg

eu2znlcbwhrv8ptum3objmxy.jpg

62hf1nhb0wp5xlg4szfyplon.jpg

vywkpbwj8xhjd714roIcz5fp.jpg

3ehndwiklpbo1ymtcf6jyo4r.jpg

wujdr4kzrbdhmmcglyv1jvup.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.