BELEDİYE ÇALIŞANLARININ MEZUNİYET HEYECANI

BELEDİYE ÇALIŞANLARININ MEZUNİYET HEYECANI

Sarıyer Belediyesi’nin çalışanlarına yönelik açtığı İlkokul Bitirme Kursu’nu tamamlayan öğrenciler mezuniyet heyecanı yaşadı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende bir araya gelen mezunlar diplomalarını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci, Meclis Üyesi Hayrettin Dereli ve birim müdürlerinin elinden aldılar.

Çeşitli nedenlerle okulunu bitirememiş veya hiç okuma şansı yakalayamamış çalışanlara yönelik açılan İlkokul Bitirme Kursu öğrencilerinin diploma töreninde konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bir toplumun kalkınmışlığı okur- yazar oranının artmasıyla ölçülür. Bu bağlamdan yola çıkarak 2009 yılında göreve geldiğimde açtığımız okuma yazma kursuna katılan bir annemizin sözünü hiç unutamam.  Yanıma gelerek kendisine okuma yazmanın dışında ikinci bir kimlik kazandırdığımızı söyledi. Bu o kadar kıymetli ki. Okuma yazma bilmeyen ama yıllar sonra kendine sunulan imkanlarla üniversiteye girmeyi başaran öğrencilerimiz var. Yaşadığımız her anın, her bir noktasında sorumluluklarımız var. Bunları yerine getirmek en büyük görevimiz” dedi.

Kurum içi eğitim çalışmaları kapsamında açılan ve 10 ay süren kursu tamamlayan Temizlik, Veteriner ve Destek Hizmetleri müdürlüklerinde çalışan 22 öğrenci ailelerinin de katıldığı törende diplomalarını alırlarken, duygularını Belediye Başkanı Şükrü Genç’e yazdıkları mektuplarla dile getirdiler.

rmbnz8lfutjqvlawxymjoeo3.jpg

q4azi6vlem7sh8pcIvjbuxjy.jpg

tdiomwklh8zsnzrnl1vxg4yu.jpg

rbmceckuIywfhf1nkeqgzb9t.jpg

osjl9mzrhkuhfrwf5pqy7obe.jpg

lI6y1h2sfldxuar3me9kt8hb.jpg

smaz4asucljrkupq1dom9ytn.jpg

ms8vtoprhcmbyz2oqiwxykcl.jpg

zqr8wcnfnhmuIyvdbihcg09u.jpg

lzobsmoIrjdhwj7vfzn45tcd.jpg

uuxvmwoy02qn6gjb7slepyfv.jpg

nyIjpdrh028qft6wbglic74r.jpg

pyri3uslxrntcz7d5qaqg4ny.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.