BAŞKENT TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK HAMLE: AYAŞ YOLU VE HASKÖY KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI HİZMETE AÇILDI

BAŞKENT TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK HAMLE: AYAŞ YOLU VE HASKÖY KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI HİZMETE AÇILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ayaş Yolu Devrimler Caddesi Kesişimi Katlı Kavşak (Başer Kavşağı) ile Esenboğa Havalimanıüzerinde yer alan Hasköy Köprülü Kavşağının yapımını tamamladı....

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ayaş Yolu Devrimler Caddesi Kesişimi Katlı Kavşak (Başer Kavşağı) ile Esenboğa Havalimanıüzerinde yer alan Hasköy Köprülü Kavşağının yapımını tamamladı. Başkan Mansur Yavaş, hizmete açılan projelerle ilgili sosyal medya hesaplarıüzerinden yaptığı paylaşımda, “Kesintisiz ulaşımın temel bir hak olduğunu biliyor, her ölçekte hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artırmak için çalışıyoruz. Başer Kavşağı ve Fruko Kavşağı’ndaki çalışmalarımızı tamamlayıp, yolları trafiğe açtık. Ankaralının canı ve sağlığı için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

KESİNTİSİZ TRAFİK İLE KAZALARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Başkentlilerin daha güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla kent genelinde katlı ve köprülü kavşak yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Trafik kazalarının yoğun olarak yaşandığı noktaların başında gelen Ayaş Yolu Devrimler Caddesi Kesişimi Katlı Kavşak (Başer Kavşağı) çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak trafiğe açan Büyükşehir ekipleri, çalışmaları devam eden Hasköy Köprülü Kavşağı (Eski Fruko Kavşağı) üst geçidinde de çalışmaları bitirdi. Üst geçidin asfalt serim işleminin tamamlanmasının ardından yol trafiğe açıldı. 

BAŞER KAVŞAĞI AYAŞ YOLU TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK

Devrimler Caddesi üzerinde yer alan katlı kavşağın üst kısmı 80 günde tamamlanırken, 3 geliş-3 gidiş olmak üzere çift yönlü olarak hizmete açılan Başer Kavşağı, köprü altından da Etimesgut Devlet, Güzelkent, Tunahan ve Sincan Yunus Emre Mahallelerine 2 gidiş-2 geliş olarak bağlandı.

Ayaş Yolu trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak katlı kavşak çalışması kapsamında Ankara Çayıüzerine yapılan geçiş köprüsüyle de sürücüler artık Sincan Plevne, Akşemsettin ve İstasyon Mahallerine de geçiş sağlayabilecek.

KAVŞAK VE YOL MALİYETLERİ AÇIKLANIYOR

Yol yapım ve kavşak çalışmaları maliyetlerini vatandaşlarla paylaşmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Başer Kavşağı’nın yapım maliyetini de astığı afişle 16 milyon TL olarak açıkladı.    

Hizmete açılan Ayaş Yolu Devrimler Caddesi Kesişimi Katlı Kavşak (Başer Kavşağı) yapım çalışmalarını yakından takip eden Başkentli sürücüler kadar bölge sakinleri ve esnaf da trafik kazalarının önüne geçecek çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

ESENBOĞA HAVALİMANINA KESİNTİSİZ VE GÜVENLİ ULAŞIM

Esenboğa Havalimanı yolu üzerinde sık sık kazaların meydana geldiği Hasköy Kavşağı'nda da (Eski Fruko Kavşağı) üst geçidin trafiğe açılmasıyla yolda kesintisiz ulaşım dönemi başladı.

Yıllardır bölge halkının trafik sıkışıklığı yaşadığıŞehit Ömer Halisdemir Bulvarıüzerinde yer alan yeni köprülü kavşak; Keçiören, Altındağ ve Pursaklar ilçelerine bağlantısı olan önemli bir noktada bulunurken, bölgedeki trafiği büyük ölçüde rahatlatacak.

Yan yollarla geçişi kolaylaştıracak güzergahta her bir köprü uzunluğu 330 metre olarak planlanırken, 3 gidiş-3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritten oluşan köprülü kavşak sayesinde Esenboğa Havalimanı yolunu kullanan sürücüler kesintisiz seyahat edebilecek.

BÖLGEDE TRAFİK ÇİLESİ SONA ERECEK

Uzun yıllardır trafik çilesi yaşayan bölge sakinleri ve esnafı, yolun açılmasıyla birlikte saatlerce trafikte beklemeyeceklerini belirterek, köprülü kavşağın can güvenliğini sağlayarak, hayatlarını olumlu yönde etkileyeceğini belirterek Büyükşehir'e ve Başkan Mansur Yavaş'a teşekkür etti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.