Başkan Zeydan Karalar, Adana’nın Çağdaş Geleceğini İnşa Ediyor

Başkan Zeydan Karalar, Adana’nın Çağdaş Geleceğini İnşa Ediyor

ASKİ çalışıyor,kırsalda ve merkezde su problemi yaşayan yerleşim birimlerinin sayısı güngeçtikçe azalıyor.

 Adana BüyükşehirBelediyesi merkezde ve kırsalda içme suyu projeleri gerçekleştiriyor

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın görevebaşlamasının ardından Adana genelinde içme suyu sorunu yaşayan tek yer bırakmamakiçin çalışan Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ),Çukurova, Karaisalı, Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan ilçelerinde eş zamanlı içme suyuprojeleri gerçekleştiriyor.

 

Hemmerkez ilçelerde hem de kırsalda içme suyu problemini büyük oranda çözen ASKİ,az da olsa problem yaşanan yerleri tespit ederek projeler hazırlıyor. ASKİ, sözkonusu projelerin ivedilikle hayata geçirilerek vatandaşların sağlıklı vekaliteli suya kavuşmasını sağlıyor.

MerkezÇukurova ilçesine bağlı Kabasakal Mahallesi Rüzgarlı Tepe mevkisinde içme suyuhattı inşa eden ASKİ ekipleri, bölgenin su sorununa son veriyor. Kırsalda daaynı titizlikle çalışmalarını sürdüren ekipler, Karaisalı ve İmamoğluilçelerinin muhtelif mahallelerine sağlıklı su ulaştırmak için içme suyu hattıdöşüyor. Bu kapsamda Karaisalı Demirçit Mahallesi’ne inşa edilen yeni içme suyudeposunun yapımı tamamlandı.

CEYHAN’IN MUHTELİF MAHALLELERİNE İÇME SUYUPROJESİ

Ceyhan’ınBüyükmangıt, Küçükburhaniye ve Yılankale mahallelerini kapsayan içme suyuprojesi dahilinde öncelikle Yılankale Mahallesi sınırları içerisinde içme suyusondaj kuyusu açıldı ve suyun gerekli analizleri yapılarak İnsani TüketimAmaçlı Sular Hakkında Yönetmelik’e uygun olduğu belirlendi.

Çalışmakapsamında muhtelif çaplarda toplam 7900 metrelik içme suyu hattı inşaediliyor.

KOZAN GEDİKLİ MAHALLESİ’NE 6800 METRE YENİ HAT

Kentgenelinde devam eden projeler kapsamında Kozan’a bağlı Gedikli Mahallesi’ne6800 metre uzunluğunda yeni içme suyu hattı inşa ediliyor. Farklı çaplarda yeninesil sağlıklı boruların kullanıldığı çalışma tamamlandığı zaman bölgede eskiborulardan kaynaklı olarak sık sık yaşanan arızalar da son bulacak.

 

 

 

piestqblk69oyubvcgqkyoar.jpg

dlwdsmIfvjoh3omsvzcekng5.jpg

s0wxczrbdnklj8gvlpijgows.jpg

uajlj9hspo8ouvwwz30z75bf.jpg

kvhwwdob519jamn7crvgpbt4.jpg

mftovesbzl1ulxcs0b75Iq6h.jpg

1vkxcbd4wm0mfvfn7px6utit.jpg

osbfhnzaultdv4wccskpl0jw.jpg

mpvurItlbrl2aeujvzj365ht.jpg

5kltrxzwugtl2xy3ndIyms4h.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.