BAŞKAN SAVAŞ, ALT YAPI ÇALIŞMALARI BÜYÜK HIZLA İLERLİYOR

BAŞKAN SAVAŞ, ALT YAPI ÇALIŞMALARI BÜYÜK HIZLA İLERLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, yaşanan deprem felaketi sonrası mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Antakya İlçesine bağlı Zülüflühan, Anayazı, Üçgedik, Alazı, Dikmece ve Gülderen mahallelerinde hafta sonunda halkla buluşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş mahallelilerin talep ve şikâyetlerini dinledi. Mahalle sakinlerinin sorularını da yanıtlayan Savaş, ilaçlama, yol, kanalizasyon ve deprem sonrası yeniden yapılanma gibi birçok konuya da açıklık getirdi.

Savaş, Hatay’da kalarak yaşamaya devam eden vatandaşların ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla şehri karış karış gezerek, çok zor şartlar içerisinde olsalar da sorunlara çözüm üretmeye devam edeceklerini vurguladı.

HATAY’I AYAĞA KALDIRMAK İÇİN PROJELER ÜRETİYORUZ

Depremin hemen ardından 10 Şubat itibariyle hem vatandaşların yaralarını sarmak hem de kadim şehir Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Savaş, “Bir taraftan projeler üretirken, bir taraftan da deprem felaketi nedeniyle şehrimize gelen yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için depolama, tasviye ve dağıtımını organize ediyoruz’’ dedi.

HAŞERE İLE TEK BAŞIMIZA MÜCADELE EDİYORUZ

Deprem sonrası oluşan yıkım ve sıcakların artmasıyla haşere ve sinekle şikâyetlerin arttığını dile getiren Savaş, “ Deprem nedeniyle yıkın binalar, enkazlar içerisinde boşaltılan beyaz eşyalar, patlayan su depoları ve şehir şebekeleri, bakımsız kalan bahçeler ve havaların ısınması gibi nedenlerle deprem öncesi 120 bin olan haşere ve sineklerin üreme alanları yaklaşık 1 milyona ulaştı. Cumhurbaşkanlığı Tasarruf tedbirleri kapsamında araç sayımız ise 103 araçtan kademeli olarak 65 araca düştü. Büyükşehir olarak haşere ve vektörle tek başımıza mücadele ediyoruz. Sorunun çözülebilmesi için ilçe belediyelerinin de harekete geçmesi lazım. Bu kapsamda; Hatay Valiliği’ne, kaymakamlıklara ve 15 ilçe belediyesine yazı göndererek onları göreve davet ettik” diye konuştu.

ALT YAPILAR TAMAMLANMAK ÜZERE

Depremde çok ağır hasar alan yerler haricindeki mahallelerin alt yapı ve kanalizasyon işlerinin büyük hızla sürdüğünü anlatan Savaş, deprem dolayısıyla arıtma tesisinin makine bölümünde yaşanan arızanın giderilmesinin ardından kanalizasyonların arıtma tesisine bağlanacağını, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından da üst yapı çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Ziyaretler kapsamında Başkan Savaş’a mahalle muhtarları da eşlik etti.

oihoxpchqr3mjgftp7c4yklv.jpg

7facxizpodjqwmu0shrhll4g.jpg

dv6s5hqkkjjzx8wnosc9uewf.jpg

kib3ajpmtkzdwrqehxaldzu8.jpg

s1xh5upp0ge6nsgv7mtedwbc.jpg

de5owubpxoekrjk9ynpq0hvj.jpg

nzdap9kcysutvq1u2ebkilqv.jpg

0gpzIyclkrcli47e6ho1kuqv.jpg

yzhrmywflukIe6zjk7pqijrx.jpg

cypuw9nmar62fpoxdkozk5st.jpg

rhn2lnad5dhmiq78zusrcbuw.jpg

0gashrzqts95fonIjeikoqyz.jpg

nhd9jep0syqkroaldtpvgfcw.jpg

2p80rxezyfl13aqtpcmxv4st.jpg

4b179i0n6dlkwk5vzuab82yl.jpg

xtkbl5srshoalqrn7uucbkvj.jpg

7phxcfplwe3gqsq5shnfiyrI.jpg

cyxubsxzndqbqman1tdr8om2.jpg

jixrv1k9wm7e2gazlmoaqdno.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.