Başkan Özer’den Kadınlara: Birleşin, Kooperatifler Kurun

Başkan Özer’den Kadınlara: Birleşin, Kooperatifler Kurun

Esenyurtlukadınların ürettiği ürünler, düzenlenen Kadın ve Sanat Sergisi’nde satışa sunuldu. Sergininaçılışını yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, “Değerli kadınlarbirleşin, kooperatifler kurun. Bu konuda size sonsuz destek sunacağım” dedi.

Belediyenin KadınSosyal Yaşam Merkezi’nde eğitim alan kursiyerlerin ürettiği el emeği göz nuruürünler Kadın ve Sanat Sergisi’nde katılımcıların beğenisine sunuldu. Sergininaçılışını gerçekleştiren Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer,kadınların bir yıl boyunca emek harcayarak ürettiği tel kırma, takı tasarım,nakış, punch nakışı, şiş tığ örücülüğü, tasarım kıyafetler gibi ürünleri tektek inceledi. Başkan Özer, kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanması vesanat alanında gelişmelerini desteklemek amacıyla merkezdeki eğitimlerinartarak devam edeceğini söyledi. Prof. Özer şöyle devam etti: “Kadın demek el emeğini ortaya çıkaranhüner demek. Kadın varsa hayat var, kadın yoksa hayat yok. Onlar bizim morçizgimiz. Kadınlara her alanda sonsuz destek sözü veriyorum.”

“Kadın Kooperatiflerini Artırmalıyız”

Kadınlarakendilerini geliştirmeleri ve emeklerini kazanca dönüştürmeleri konusundadestek vereceğini vurgulayan Başkan Özer, “Burada çok değerli kadınlarımızınharika el işlerini gördüm. Gerçekten büyük yetenek. Tabii bu ürünleri yapmak vesergilemek hüner ama alıcısıyla buluşturmak başka bir hüner. O nedenle bizkadınlarımızın bu hünerlerinin hem oluşmasında hem sergilenmesinde hem depazarlanmasında yardımcı olacağız. Kadın kooperatiflerini de artırmamızgerekiyor. Buradan da size çağrım: Değerli kadınlar birleşin, kendi aranızda kooperatifler kurun. Bizbelediye olarak size sonsuz destek sunacağız” ifadelerini kullandı.

“Ürünlerimizi Sergilemek Bize GururVeriyor”

Aldığı eğitiminkendisi için çok faydalı olduğunu belirten kursiyer Nesrin Pulica, “Kurslarbizim için çok güzel. Burada çok güzel vakit geçirdik, çok güzel dostluklarkurduk. Artarak devam etmesini diliyorum. Ürünlerimizi sergilemek de bize ayrıbir gurur veriyor. Kısa zamanda böyle ürünler yapabildiysek ilerleyensüreçlerde daha iyisini de yapabileceğimizi görüyoruz. Katkılarından dolayıBelediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Belediye Başkanımıza Teşekkür Ederiz”

Kursiyer YaseminOmput ise şöyle konuştu: “3 ay gibi kısa bir sürede birçok şeyi öğrendik. Buradançok memnunum. Ürünlerimizin sergileniyor olması gurur ve heyecan verici.Kurslar, etkinlikler hepsi ayrı ayrı çok güzel. Bu imkanları bize sunanBelediye Başkanımıza teşekkür ederiz.”

6bpw0vcxoauillzjwkfveIkc.jpg

hjzlbos0pyucd4wntmexkrc3.jpg

8cipnIkawopmffah5cs403rh.jpg

5ecac2bsxq89pyrvfd7p6klm.jpg

u4onyt9k18d6rmvqykbwjcs5.jpg

r3ks14c5eo6mI8jp07gubiat.jpg

ta6e3pazlj9ot475xbsjuec0.jpg

hxvtlcwceqnip879a5xrzohs.jpg

rq1zxxahIsttwpgluv9cnvjy.jpg

jakxcnuwovelbmdzcv7rmq0f.jpg

teb3pgyrlmhz0jxloknoqt59.jpg

s0eykoqcaepddv8hakbb6Ifs.jpg

sgktIbme1gjq3onfcfruyh6l.jpg

7zcnpawocyusu2onrjt3hvi9.jpg

o3q67t5swacjhncxze04hkxd.jpg

6r8dvgkquptb1lh93k2zemlz.jpg

kpqvmehyhpf6r93irqdvcsub.jpg

whyjoqhtdz2jxx0ralkvfinI.jpg

2tl6glfdboyfq3ax0jbom5wp.jpg

cawplz4zynpxahd10b3n576I.jpg

eydmmgf8rhsvkanyaxe973fo.jpg

2l9hgxv8y3zefuqjaptcdj6u.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.