Başkan Özer’den 15 Yeni Kreş Müjdesi

Başkan Özer’den 15 Yeni Kreş Müjdesi

BaşkanÖzer Esenyurtlu Miniklerin Mezuniyet Heyecanına Ortak Oldu

Esenyurt Belediyesinin kreşlerinde eğitim alan öğrencilerdüzenlenen törenle mezun oldu. Miniklerin mezuniyet heyecanına ortak olanBelediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, “Bu dünya çocuklarımızdan emanetaldığımız bir dünya. Bu emanete sahip çıkalım ve çocuklarımıza güzel,yaşanabilir bir dünya bırakalım. Bunu da kreşlerle başlatalım” diyerek 15 yenikreşin müjdesini verdi.

Esenyurt Belediyesi, bünyesindeki kreşlerde eğitim alan minikleriçin mezuniyet töreni düzenledi. Esenyurt Eski Belediye bahçesinde düzenlenentörende öğrenciler koro halinde müzik performansı sergileyip eğlenirken,öğretmenler ve veliler de bu anlara tanıklık etti. Törene katılan BelediyeBaşkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, karnelerini vererek miniklerle birlikte kep attı.Programda yaptığı konuşmada öğrencilere eğitim alanında her türlü desteğisunacaklarını söyleyen Başkan Özer, “Bu sene bitmeden on beş kreşin dahatemelini atıyoruz. Bu halk bunu hak ediyor. Çünkü kendi çocuklarına sahipçıkmayan bir ülkenin geleceği olamaz. Geleceği iyi yaşamak istiyorsakçocuklarımızı iyi yetiştirmemiz lazım” dedi.

“Sistem Çocuklarımızı60 Kişilik Sınıflara Mahkum Ediyor”

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çocuklara daha iyi imkânlarsunulması gerektiğinin altını çizen Başkan Özer, sistemdeki sıkıntıları vetıkanıklıkları anlattı.

Özer, şunları söyledi: “Bir çocuğun ilk mimarı olan annelere enkıymetli, en değerli varlığınız nedir diye sorarsanız, alacağınız cevap‘çocuklarım’ olur. O nedenle her birimiz çocuklarımızın üzerine titreriz. Fakatburada sistemden kaynaklanan bir sıkıntı var. Aileler çocuklarına bu kadardeğer verirken sistem çocuklarımızı altmış kişilik sınıflarda okumaya mahkumediyor. Çocukları altmış kişilik sınıflarda okumaya mahkum etmek; o çocuklarınkapasitelerinin üçte ikisini heba etmek demektir. Bu sadece o çocuklara değil,ülkenin geleceğine de haksızlıktır. İşte burada sosyal devletin eksikliğinigörüyoruz. Bu eksikliği birilerinin gidermesi gerekiyor. Belediyeler, yerelyönetimler sosyal belediyecilik yoluyla bunu yapabilirler. Bu anlamdayaptığımız hizmetlerden biri de çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmaktır,onlara eğitime ilk adımı atacakları kreşler açmaktır. Bu sene bitmeden on beşkreşin daha temelini atıyoruz. Bu halk bunu hak ediyor.”

“Daha İyiÇocuklar Yetiştirebilmek İçin Kendimizi Yetiştirmeliyiz”

Sadece çocuklar için değil onları yetiştiren anneler için dehizmetlerinin artarak devam edeceğini vurgulayan Özer, “Bizim görevimiz toplumaiyi insan yetiştirmektir. Bu görev en başta da annelere düşüyor çünkü çocuğunilk mimarı annedir. Onun için bizim anneleri de yetiştirmemiz lazım. Kültürmerkezlerimizde annelere de bu anlamda bir takım eğitimler, kurslar veriyoruz.Daha iyi çocuklar yetiştirebilmek için kendimizi yetiştirmeliyiz. Bu dünya bizebabalarımızdan miras değil çocuklarımızdan emanettir. Bizim en önemligörevlerimizden biri de bu emanete ihanet etmeden sahip çıkmaktır. Hep birlikteçocuklarımıza güzel, yaşanabilir bir dünya bırakalım” diye konuştu.

“BelediyeBaşkanımız Çocuğuma İkinci Bir Baba Oldu”

Çocuğunun mezuniyet mutluluğunu yaşayan Bilge Yavan, “İki senedirçocuğumu Esenyurt Belediyesi’nin kreşine gönderiyorum. Belediyemizin verdiğihizmet konusunda herkesi ayrı ayrı takdir ediyorum. Ben, çalışan bir anneolarak kızımın öğretmenlerini bu kadar çok seveceğini düşünmüyordum. Ona ikincibir anne oldular, Belediye Başkanımız da ikinci bir babası oldu diyebilirim.Bugün de çok büyük bir organizasyon gerçekleştirdiler. Kızımla beraber çokmutlu olduk. Bunlar çok güzel şeyler. İlkler unutulmazmış. Emeği geçen herkeseçok teşekkür ediyorum” dedi.

xu0kn4bdvgwkzrea8volhjd3.jpg

gda0lft4cmsruwkjbtywvhob.jpg

8pmhzpg4yxcmotbvo05kf7af.jpg

u2vbhy6ojhtlw41zcqxfei8k.jpg

jtcr2kos7a15flfmglbh0gok.jpg

j8le5rxtbd7rwykco1kgeomv.jpg

qwmbascfevlegk64xjwodiyl.jpg

tzuumpsq0cxbbp31qcw6yxwh.jpg

yze4mejhou6g2g0paplv8wwx.jpg

cazj2xiorbdqwfe4lgno36Ip.jpg

vjIgwtnu01oshbcibl6pahxr.jpg

bdrxwjlce20oepkr6Iazqdfb.jpg

qguefoyxspu2vk1e6lnnhtpm.jpg

scwarkt8xfhxlztofkyggna7.jpg

jeg4zqdy2ua701exbm5jnslx.jpg

navtgyycnkh8uv3l9cs4sp7x.jpg

cmvyyqu1wmbcotn4jaIfsedq.jpg

wizxhIwuy0glbsecfo9hmdbm.jpg

ckj80btI1gvvxj29marulmpr.jpg

vspsk18hmblk7e3cqdbjngfa.jpg

tm9bzfmbjfvwsirql1exzrah.jpg

f8kk30iej9rwae2dcxgmubhz.jpg

zy4tkluxvubt2s3ms8n0paxr.jpg

4y51voryhl6testwgmfjpkkq.jpg

zv4qgcfanrd9mfttwxcysdwl.jpg

dwrxbggfxauhp4imj5c9sbqr.jpg

hwwerox7djgtjkcnvckt2z3I.jpg

ke3owqxd84r6t5heaxIvnfdm.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.