Başkan Böcek’ten İki Açılış Birden

Başkan Böcek’ten İki Açılış Birden

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Emekli Kahvesi Projesi sözünü yerine getiriyor. Muratpaşa İlçesi İsmet İnönü Kent Meydanı’nda atıl vaziyette bulunan binalar baştan sona yenilenerek, Emekliler Kahvesi ve Kadın Kooperatifleri Satış Alanı olarak, Antalyalıların hizmetine sunuldu. 400 metrekarelik alanın 200 metresi emekli vatandaşların nezih bir ortamda ücretsiz çaylarını içip dinlenebileceği bir kafe olurken, diğer 200 metrekarelik alan ise kadın kooperatiflerinin ürünlerini satabileceği bir mekana dönüştü.  

Kadın Kooperatifleri Satış Alanı ve İsmet İnönü Emekliler Kahvesi, 30 Haziran Dünya Emekliler Günü’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Projeler Teker Teker Hayata Geçiyor

Açılışa, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Nuri Cengiz, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi Üyesi ve Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Tezcan, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 3 yıllık görev süremizce, devraldığımız borç yükü, pandemi, ekonomik krizler, afetler, yangın felaketi gibi tüm olumsuz koşullara rağmen söz verdiğimiz tüm projelerimizi teker teker hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bunun yanında yarım kalan, halkımızın yararına olan projeleri de tamamlıyoruz. Ayrıca söz vermediğimiz ancak kentin ihtiyacı olduğunu gördüğümüz birçok projeyi de hayata geçiriyoruz” dedi.

Halk Ekmek Üretime Başlıyor

Başkan Böcek, Üniversite Katlı Otoparkı, Kemer Otoparkı ve Pazar Yeri, Bahtılı ve Kuruçay Köprüsü, Uncalı Mezarlığı Projesi, Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşümü, Finike Kanalizasyon Hattı Projesi, 1 Temmuz Cuma günü temeli atılacak olan Finike Cumhuriyet Meydanı gibi birçok projenin de seçim sözleri arasında olmamasına rağmen daha da fazlası diyerek gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Başkan Muhittin Böcek, Halk Ekmek Fabrikası’nın da 30 Haziran Perşembe saat 22.00’de üretime başlayacağını da müjdeledi. Başkan Böcek, “120 bin ekmek kapasiteli Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nda sağlıklı, ucuz ve Antalyalılara yaraşır şekilde ekmek üretmeye devam edeceğiz” dedi. 

Kentlilik Bilinci Oluşturulacak

Covid-19 pandemi sürecinde özellikle emeklilerin eve kapanarak sosyal hayattan uzaklaştığına, sevdiklerini bile göremez hale geldiğine dikkat çeken Başkan Böcek şunları söyledi: “Bugün açacağımız Emekli Kahvemizle sizleri tekrar arkadaşlarınızla bir araya getirerek yeniden sosyalleşmenizi görmekten çok mutluyum. Burada buluşan sizler; farklı şehirlerde doğmuş, farklı işlerde çalışmış bundan sonraki hayatınızı güzel Antalya’mızda sürdürmeye karar vermişsiniz. Birlikte geçireceğiniz zaman içerisinde farklı kültürleri paylaşarak, kentlilik bilinci oluşturmak en önemli hedeflerimizdendir.” 

Kooperatif Ürünleri Halkla Buluşuyor

Başkan Muhittin Böcek, yerelden kalkınma hedefi doğrultusunda tarladan sofraya kadar hiçbir aracı olmadan, sağlıklı ve güvenilir üretimi de Antalyalılar ile buluşturduklarını ifade etti. Başkan Böcek, “Hizmete açtığımız Kadın Kooperatifleri Satış Alanı”nda Toprak Ana, Yedi Renk ve KORKOOP tarafından üretilen ürünleri Antalyamızla buluşturuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Belediyemiz tarafından desteklenen Korkuteli Üretim Kooperatifi ürünlerinin süpermarket reyonlarında Antalya markası olarak yer alması ve tercih edilmesi bizi son derece memnun etmektedir” diye konuştu. 

Başkan Böcek'e Teşekkür

KORKOOP Başkanı Dudu Kocabaş da kadın kooperatiflerine verdiği destek için Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti. “Satış noktaları bizim için çok önem arz etmekteydi” diyen Kocabaş, ilerleyen zamanlarda ilçelerde de kooperatif satış alanları açılmasını arzu ettiklerini dile getirdi. Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi Üyesi ve Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Tezcan ise “Bu güzel tesisleri emeklilerimize tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’e ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunarız” diye konuştu. 

BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler de Antalya Büyükşehir Belediyesi ile 2 sene önce başladıkları “Üreten Kadınlar Kazanan Yarınlar” projesinin meyvelerini görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Başkan Böcek'e Yoğun İlgi

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi Üyesi ve Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Tezcan, emekliler adına Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Muhittin Böcek, açılış sonrasında ile olarak Emekliler Kahvesi’ni ziyaret etti. Başkan Böcek, emekli vatandaşlarla sohbet ederek, Emekliler Kahvesi’nin hayırlı olmasını diledi. Başkan Muhittin Böcek’e sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, Emekliler Kahvesi için teşekkür ettiler. 

Kooperatif Ürünlerini İnceledi

Başkan Böcek, Kadın Kooperatifleri Satış Alanı’nı da gezerek, satılan ürünleri inceledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kadınlara hayırlı işler dileyerek, açılış anısına fotoğraf çektirdi. Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleriyle de sohbet etti. İsmet İnönü Emekliler Kahvesi ve Kadın Kooperatifleri Satış Alanı açılışında mini bir konser veren Büyükşehir Belediye Bandosu da izleyenlerden büyük beğeni topladı.

GJ7OePmcUyCgkf803pjToM5Z..jpeg

G84CzKiOeZtVo65cgsIqPalu..jpeg

Dj0X8w1eF2AoVzKaiP35gQL7..jpeg

H4mwfKLBJt5MPpOY1Z7UFWd3..jpeg

KZtVRw6TcjuCOXNGWeBFoq1m..jpeg

vbSANJHxQCKDPz5iRuXTMfco..jpeg

nABXuhK3FQsTPc4zYHx1Vwj5..jpeg

6QlzW8FUBDHbLGis0Ywmh4dJ..jpeg

HvBPAdhRNqDry1GK7JXebWcz..jpeg

wWBFzIunMQl5VEC73y8hipNP..jpeg

ZJEd0FzxbAyo23sWCDPQg1IK..jpeg

FaMmjSDNLKT56G3UsXcPbEzt..jpeg

7rHPosjFE4IaYZXi6hzLlyV9..jpeg

ldhGsYfVMIQg8UFaxCRX6AJb..jpeg

gTymHXqRYpkDcE93VjQbWOoC..jpeg

mJcNV9TgBv2S7AhUsQPeoWkb..jpeg

cAfsTY76VC5oKGwdzJHDEyva..jpeg

qEuRh57vjQs8XHCBZpY9nPxG..jpeg

GRlZEYNnBF3sCWm4tgu1Kv68..jpeg

1V7SKImOdqZlEL40hxUjniT6..jpeg

Pa6FMKr1LmZB4cIi5Yyepu9j..jpeg

dPNLfpz1IQwG2vh3bujS4Z9x..jpeg

FGhQAMnS2q1w4I0PyEZm8ONd..jpeg

k3CRvinWsJm5UQEOqzBwIV8d..jpeg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.