Başkan Balcıoğlu

Başkan Balcıoğlu "Ahşabın Hikayesi" Sergisinin Açılışını Gerçekleştirdi

Başkan Balcıoğlu açılış konuşmasında, "Silivri Belediye Başkanı olarak bugün burada, Silivri Sanat Platformu tarafından düzenlenen ve sanatın birleştirici gücünü bir kez daha gözler önüne seren 'Ahşabın Hikayesi' sergisinin açılışında sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum," dedi. Sanatın toplumu güçlendiren ve farklı yaşam öykülerini ortaya çıkaran bir araç olduğunu vurgulayan Balcıoğlu, sanatın her kesimden insanı bir araya getirdiğini ve Silivri Sanat Platformu'nun bu misyonla hareket ettiğini belirtti.

 

Başkan Balcıoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" sözünü anımsatarak, sanatın toplumsal önemine dikkat çekti ve sanat aracılığıyla daha aydınlık bir toplum yaratma yolunda ilerlenmesi gerektiğini ifade etti.

 

Sergide eserleri bulunan sanatçılar arasında Konuk Sanatçı Ayhan Tomak ve öğrencileri, Abdullah Mutlu, Arif Aydar, Fahrettin Avcı, Hamdi Alben, Mehmet Bebekoğlu, Mehmet Gürbay, Muhammed Askarov, Ömer Faruk Küçükkaya, Selahattin Candemir, Yusuf Sarıkaya ve Hikmet Bürkük yer aldı.

Başkan Balcıoğlu, serginin hazırlanmasında emeği geçen tüm sanatçılara ve Silivri Sanat Platformu'na teşekkürlerini iletti.
a7q0tgjfl3msai9y1ncvubxk.jpg

omysIb17ht2e6zac0y9kvdcx.jpg

kpuf3dnzyfvixgkqetxn2ba8.jpg

sinz6pjfbglrkz0qr8v5f2uu.jpg

3djcvgwooicp6tq5jynypdqk.jpg

robwctfgIzdb4tzqcsksye8v.jpg

kwvi4xalm7n0uargehxobbw1.jpg

8vxf6vlmgkmcoaqei2nbkhye.jpg

9vmq2wxsqvtjulnfaweykhug.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.