BABACAN'DAN AKP KONGRESİNDEKİ "GÜVEN VE İSTİKAR" SLOGANINA TEPKİ: "GÜLER MİSİNİZ, AĞLAR MISINIZ?"

BABACAN'DAN AKP KONGRESİNDEKİ "GÜVEN VE İSTİKAR" SLOGANINA TEPKİ: "GÜLER MİSİNİZ, AĞLAR MISINIZ?"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Kongrenin slogan yazılarını görmüşsünüzdür. Büyükçe ‘Güven ve istikrar’ yazmışlar. Güler misiniz, ağlar mısınız? Bunlar bu ülkede ne...

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AKP kongresini eleştirerek, "Kongrenin slogan yazılarını görmüşsünüzdür. Büyükçe ‘Güven ve istikrar’ yazmışlar. Güler misiniz, ağlar mısınız? Bunlar bu ülkede ne güven ne de istikrar bıraktılar. Hiç utanma yok. Vatandaşın gecenin 2’sinde Resmî Gazetede "Ne çıkacak" diye beklediği bir ülkede güvenden bahsediyorlar" dedi.

Babacan, Mersin’de Tarsus İlçe Kongresi’nde konuştu. Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongrede yaptığı açıklamalara tepki göstererek, şunları söyledi:

"GÜLER MİSİNİZ, AĞLAR MISINIZ?: Dün Ankara’da lebalep kongrelerden birisi vardı. Pandemiye rağmen salonlar doluyor diye seviniyorlar. Demek ki içlerindeki kaygı ne, ya salon dolmazsa. Tedbiri açıklayan kendileri, uymayan kendileri… Kongrenin slogan yazılarını görmüşsünüzdür. Büyükçe ‘Güven ve istikrar’ yazmışlar. Güler misiniz, ağlar mısınız? Toplumdan bu kadar kopunca, ülkedeki gerçeklerden bu kadar uzaklaşınca bir hayal dünyasında geziyorlar demek ki. Bunlar bu ülkede ne güven ne de istikrar bıraktılar. Hiç utanma yok. Vatandaşın gecenin ikisinde Resmî Gazetede "Ne çıkacak" diye beklediği bir ülkede güvenden bahsediyorlar. Gece karanlıkta alınan kararlarla yönetilen bir ülkede istikrardan bahsediyorlar.

2023 HEDEFLERİ: Sayın Erdoğan, ülkenin 2023 hedeflerinden bahsetti. Türkiye 2023 hedeflerini ilkin, AB sürecinde ve ekonomide ciddi mesafeler aldığımız 2011 yılında açıkladı. 2023 için kişi başına düşen milli gelirde koyduğumuz hedef 25 bin dolardı. Belgeler ortada. Sayın Erdoğan 2023 hedefleri derken 10 bin dolardan bahsediyor. Biz 12 bin 500 doları 2013’te gördük. Türkiye’nin ihracatını 36 milyar dolardan alıp, kısa sürede 132 milyar dolara çıkarttık. 2023 için de 500 milyar dolar hedefi koyduk. Hükümetin şimdi hedefi kaç? 214 milyar dolar. Hedef dedikleri bizimkinin yarısının altında.

YAĞMA YOK: Biz demişiz ki, ‘2023’te Türkiye’de işsizlik yüzde 5’e iner’. Geçen yıl ki Orta Vadeli Program’da işsizlikte 2023 hedefleri ne? Yüzde 11. Eğer işsizlik yüzde 11’e düşerse ‘2023 hedeflerimizi tutturduk’ diyecekler. 2023 deyip durdukları, bizim işin başındayken koyduğumuz hedefler değil. Siz o hedefleri aşağı düşürün, ondan sonra da ‘2023 hedeflerimizi tutturacağız’ deyin. Bu kadar yağma yok.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.