AYDIN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM PATATES VE SOĞAN ÜRETİCİSİNE HEM DE TÜKETİCİYE DESTEK

AYDIN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM PATATES VE SOĞAN ÜRETİCİSİNE HEM DE TÜKETİCİYE DESTEK

Aydın Büyükşehir Belediyesi, hem üreticiye destek olmak hem de tüketiciye uygun fiyatlıürün ulaştırmak için Halk Ege Et marketlerinde kilosu 50 kuruştan patates ve soğan satışına başladı....

Aydın Büyükşehir Belediyesi, hem üreticiye destek olmak hem de tüketiciye uygun fiyatlıürün ulaştırmak için Halk Ege Et marketlerinde kilosu 50 kuruştan patates ve soğan satışına başladı. Vatandaşlar soğan ve patateslere yoğun ilgi gösterdi. 

Kırsal kalkınmaya destek olmak için raflarını kooperatif ürünleri ile dolduran Halk Ege Et marketleri, bu defa da patates ve soğan üreticine raflarını açtı. 

Üreticiden aracısız olarak alınan tonlarca patates ve soğan, kilosu 50 kuruştan tüketiciye ulaştırılmaya başlandı. 

"HALK EGE ET MARKETLERİNİN RAFLARINDA ÜRETİCİNİN EMEĞİ VAR"

İzmir’de de şubesi bulunan ve toplamda 15 şubeye ulaşan Halk Ege Et’in Aydın çiftçisi için bir yuva olduğuna dikkat çeken Aydın Büyükşehir Belediye BaşkanıÖzlem Çerçioğlu, “Biz bu marketleri üreticiye satış sahası açan, gerektiğinde nefes aldıran bir alan olarak görüyoruz. Bu marketler Aydın çiftçisinin yuvasıdır ve rafları daima onlara açıktır.Halk Ege Et marketlerinin raflarında üreticinin emeği vardır.Birçok kooperatif ürünlerini tüketiciye rahatlıkla ulaştırabiliyor. Bunun yanında çiftçimize de destek olmak için zaman zaman alımlar yapıyoruz. Son olarak yüklü miktarda patates ve soğan aldık. Hem çiftçimize nefes aldırdık hem de vatandaşlarımızda çok uygun fiyata bu ürünleriulaştırmış olduk” dedi.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN

Mutfak alışverişini Halk Ege Et marketlerinden yapan Emine Tezcan, “Halk için çok uygun fiyatları, çarşıda pazarda çok pahalı, genelde ben de pazardan alıyordum ama Halk Ege Et’te olduğunu duyunca buradan almaya karar verdim ve patates ve soğanlar da çok güzel. Özlem Hanım bizim için çok güzel şeyler yapıyor” diye konuştu.

Halk Ege Et’in vatandaşlara uygun fiyatlarla hizmet ettiğini belirten Dursun Söylemez de “Her şeye ucuz ulaşıyoruz. İstediğimizi de alabiliyoruz. Bütün hizmetlerinden memnunuz. Alamayan bir sürü insan var, pazarda iki lira, 50 kuruşa çok iyi. Özlem Başkan'ın yaptığı bütün işlerden çok memnunuz, bütün herkeste çok seviyor” dedi.

Karşılaştığı fiyatlardan dolayıçok mutlu olduğunu belirten Ferit Ceylan ise “Çok mutluyum, ideal fiyatları, başka yerde bulamayız, vatandaşın için fiyatı ucuz ve çiftçi için çok faydalı. Özlem Başkan'a çok teşekkür ederim. Allah razı olsun, başımızdan eksik etmesin” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.