AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DİDİM'DEKİÇALIŞMALARINA HIZ KATTI

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DİDİM'DEKİÇALIŞMALARINA HIZ KATTI

Aydın Büyükşehir Belediyesi, altyapıdan tarımsal ve kültürel alanlarda sağladığı desteklere, yaptığı 115 milyon TL'lik yatırımlarla Didim'in çehresini değiştiriyor. Başkan Özlem...

Aydın Büyükşehir Belediyesi, altyapıdan tarımsal ve kültürel alanlarda sağladığı desteklere, yaptığı 115 milyon TL'lik yatırımlarla Didim'in çehresini değiştiriyor. Başkan Özlem Çerçioğlu, “Didim’in ihtiyaçlarını gidermek ve geleceğe daha güvenli bakması için yatırımlarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz” dedi.

Yaz aylarında deniz turizmi, kış aylarında ise kültür turizmi ile ön plana çıkan Didim, aynı zamanda Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2020 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçlarını göre Aydın’ın nüfus artış hızı en yüksek olan ilçesi oldu.

Büyükşehir Belediyesi, kentin artan nüfusunu ve yaz aylarında yaşanan yoğunluğu da göz önüne alarak  Didim’e bugüne kadar 115 Milyon TL yatırım yaptı. 

211 KM YOL ÇALIŞMASI YAPILDI

Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca Didim’de bugüne kadar 211 km yol çalışması yapıldı. Didim’in doğal güzelliğe sahip yollarını konforlu ve güvenli hale getiren Büyükşehir ekipleri, sıcak asfalt çalışmalarına belirli bir plan doğrultusunda devam ediyor. 

215 KM ALTYAPI HATTI İNŞA EDİLDİ

Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri, ilçede bugüne kadar toplam 215 km hat çalışması yaptı, 38 adet sondaj gerçekleştirdi. 

Şu anda yaklaşık yüzde 95'i bitirilen 82 kilometrelik Akbük kanalizasyon hattında çalışmalar sürüyor.  

KIRSAL KALKINMAYA BÜYÜK DESTEK

Büyükşehir Belediyesi, ASKİ aracılığıyla sadece altyapıya değil, tarımsal sulamaya yönelik projeler de geliştiriyor. Kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla Didim’in Balat Mahallesi bölgesinde yer alan on binlerce zeytin ağacının tarımsal sulamaya erişimi için süren yapım çalışmalarında da büyük bir aşama kaydedildi. Bu yatırım ile birlikte Didimli zeytin üreticilerinin gelirlerinde 4-5 kat artış sağlanacak. 

DİDİM MAVİŞEHİR HALK MARİNASI AÇILDI

Büyükşehir, son olarak amatör denizcilerin kullanımı için bir yatırım gerçekleştirdi. Didim Mavişehir Halk Marinası fiziksel imkânları geliştirilerek ve yenilerek amatör denizcilikle ilgilenen vatandaşların hizmetine sunuldu. 

Denizcilik Dairesi Başkanlığı ekiplerinin imal ettiği yüzer kepçe, özellikle Mavişehir Halk Marinası’nda görev yaparak marinanın girişçıkışının dar ve sığ olmasını engelliyor. Böylelikle amatör denizcilerin marinayı sorunsuz şekilde kullanması sağlanıyor. 

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU: "YATIRIMLARIMIZI ARALIKSIZ OLARAK SÜRDÜRÜYORUZ"

Başkan Özlem Çerçioğlu, Didim’e yapılan yatırımlarışu sözlerle değerlendirdi:

“Didim, Aydın’ın Akdeniz’e açılan kapılarından biridir. Aynı zamanda doğal ve kültürel değerleri ile Türkiye’nin önde gelen tatil noktalarındadır. Didim’in ihtiyaçlarını gidermek ve geleceğe daha güvenli bakması için yatırımlarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Özellikle yaz aylarında artan nüfusu da dikkate alarak altyapıya çok büyük önem verdik. Bunun yanında yol yapım çalışmalarımızda bir o kadar önemli, Didim’in yolları artık daha konforlu ve güvenli hale gelmiştir. Son zamanlarda çok mutlu olduğum bir yatırıma daha imza atıyoruz. Balatlı Mahallesi bölgesindeki on binlerce zeytin ağacını tarımsal sulamaya kavuşturuyoruz. Bölgedeki kırsal kalkınma için önemli bir yatırım olarak görüyorum. Didim’in dağlarından yağ ovalarından bal akıyor ama bir de denizi var. Didimlilerin denizle daha sıkı bir ilişkisi olsun diye amatör denizcilerimiz için Mavişehir Halk Marinası'nı hizmete açtık. Çok güzel bir tesis oldu. Didimlilerin yaşam kalitesini arttırmak için Büyükşehir Belediyesi tüm imkânları ile görev başındadır ve hizmet odaklı yatırımlarımız artarak devam edecektir."

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.