AVRUPA’NIN EN BÜYÜK FİLO PROJELERİNDEN BİRİ DAHA BAŞKENTLİLERLE BULUŞTU

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK FİLO PROJELERİNDEN BİRİ DAHA BAŞKENTLİLERLE BULUŞTU

EGO OTOBÜSLERİNDE ÜCRETSİZ Wi-Fi DÖNEMİ BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘temel insan hakkı’ olarak nitelendirdiği internet hizmeti Başkentte giderek yaygınlaşıyor. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla daha önce mahalleler ve meydanlarda ücretsiz internet hizmetini hayata geçirdiklerini belirten ABB Başkanı Mansur Yavaş, “BLD 4.0 anlayışımız doğrultusunda temmuz ayı sonuna kadar 1851 otobüste ücretsiz internet hizmetine başlıyoruz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi‘akıllı kent’projelerini kent genelinde hayata geçirmeye devam ediyor.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın‘temel insan hakkı’olarak nitelendirdiği ücretsiz internet hizmeti Başkentte her geçen gün daha da yaygınlaştırılıyor. Ücretsiz internet hizmetini şimdi de toplu taşıma araçlarında vermeye başladıklarını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Yavaş,“Dijitalleşen dünyanın gerekliliklerini yakından takip ediyor, köylerimizde ve meydanlarımızda başlattığımız ücretsiz internet hizmetini EGO otobüslerimize de taşıyoruz. BLD 4.0 anlayışımız doğrultusunda temmuz ayı sonuna kadar 1851 otobüste hizmete başlıyoruz” dedi.

“AVRUPA’NIN EN BÜYÜK FİLO PROJELERİNDEN BİRİ”

EGO Genel Müdürlüğü, Wi-Fi kurulumu tamamlanan otobüslerde internet hizmetini aşama aşama Başkentlilerin kullanımına sunuyor.

Ay sonuna kadar 1851 otobüste Wi-Fi kurulumunu tamamlamayı planladıklarını belirten EGO Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanı Ali Yayla, şu bilgileri verdi:

“Kuruluşumuz EGO Genel Müdürlüğünce, EGO otobüslerini kullanan vatandaşlarımızın talepleri ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın yönlendirmesi ile otobüslerimizde ücretsiz Wi-Fi internet hizmeti sunulması konusundaki çalışmalarımız tamamlanmış ve Wi-Fi cihazı kurum işlemlerine başlanılmıştır. Proje kapsamında halihazırda filomuzda bulunanlarla, yıl içinde filomuza dahil olacak toplam 1851 adet EGO otobüsünde vatandaşlarımıza ücretsiz Wi-Fi internet hizmeti verilecektir. Projemiz sayı itibarıyla Avrupa’nın internet hizmeti sunulan en büyük filo projelerinden birisidir. Vatandaşlarımıza, her bir otobüs için başlangıç olarak aylık 150 GB internet sunulacaktır. Bu kotanın yeterli gelmemesi hâlinde ise limit artırılabilecektir.”

EKONOMİYE DE KATKI

EGO otobüslerinde ücretsiz Wi-Fi uygulamasının ekonomilerine de katkı sağlayacağını ifade eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesine şu sözlerle teşekkür ettiler:

-Murat Meral:“Bazı insanlar otobüste çok fazla zaman geçirdiği için ücretsiz internet hizmeti çok yararlı olabilir. Benim otobüsle eve gitmem yarım saati buluyor. O sırada buradaki ücretsiz internetle işlerimi halledebiliyorum. Kendi internetim kalmadığı zaman burayı kullanıyorum. O yüzden çok güzel bir uygulama.”

-İpek Karaburun:“Bence çok mantıklı bir uygulama. Çünkü otobüste çok fazla zaman geçirenler var. ulaşımda bu kadar çok vakit geçirenler için çok güzel bir uygulama olmuş.”

-Yasin Özdemir:“Bayağı başarılı bir uygulama. Ben çok beğendim. Zaten herkes otobüste hep telefonla vakit geçiriyor. Büyükşehir Belediyesini tebrik ediyoruz.”

-Merve Fatma Kaya:“Bence özellikle Ankara gibi büyükşehirlerde yolda geçirilen zaman artıkça, yoldaki zamanın daha verimli olması için çok güzel bir uygulama. Çok beğendim.”

 

wZ2sidYO10pkRcvnxXNKbj5y..jpeg

cvSJUT76Zf3qCoO5ixle84M9..jpeg

2aO4yVmnWv0tePgldoHGqiLh..jpeg

r04MNVqLFvcSTk2DhwEjOIxG..jpeg

ZoIaKxwsL0t1rBcQDvib5SyO..jpeg

Uri8Gt0KEHCZSfjoWDVYOvde..jpeg

16JgN20MBIE4fKmkWASl3YnZ..jpeg

49vNGo2OQRdlkYUHAprWseMI..jpeg

wTcZPjzrHpbOJsVAfgdo5n1R..jpeg

q1spMFKAhirtHX6TL3IDonlj..jpeg

EiqV42nbP1Uh6sRKGJ05XFay..jpeg

lPyCO9FIKRABNJ5kev4TsV1g..jpeg

xtpwjzB0mRksgU6VuiYSXaPZ..jpeg

qEh2Q3m6fNdBUa1SCj4Pt8TY..jpeg

YjOC8BkuHlg9iVWrPGZUeN5p..jpeg

wJZYd4bV0ISvpUehoFCmt5gu..jpeg

1XkxMEnNJgSZiThsy8ml5Bva..jpeg

o8qp3HY1CL0E4GyiJbVKNIlT..jpeg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.